Počet záznamů: 1  

Registr digitalizace CZ

 1. 1.
  SYSNO ASEP0356460
  Druh ASEPZ - Poloprovoz, ověřená technologie, odrůda/plemeno
  Zařazení RIVZ - Poloprovoz, ověřená technol., odrůda, plemeno, léčebný postup
  Poddruh RIVPoloprovoz
  NázevRegistr digitalizace CZ
  Překlad názvuDigitization Registry CZ
  Tvůrce(i) Lhoták, Martin (KNAV-K) RID, ORCID, SAI
  Ljubka, I. (CZ)
  Rok vydání2010
  Int.kódRegistr digitalizace CZ
  Lokalizace výsledkuwww.registrdigitalizace.cz
  Technické parametrySmlouva s Národní knihovnou České republiky (IČO 00023221) o provozování a administraci Registru digitalizace CZ jako veřejně dostupného informačního zdroje o digitalizaci knihovních fondů v České republice, Čj. NK-1419/OSDF/11, Ev. č. smlouvy S86/11.
  Ekonomické parametryRegistr digitalizace CZ umožňuje evidenci digitalizovaných dokumentů v České republice. Jeho využití zabraňuje duplicitnímu zpracování, čímž jsou ušetřeny a efektivněji využity finanční prostředky na digitalizaci. Nelze přesně určit ušetřené částky.
  Název vlastníkaKnihovna AV ČR, v. v. i.
  IČ vlastníka67985971
  Kat.výsl.dle nákl.A - Vyčerpaná část nákladů <= 5 mil. Kč
  Využití jiným subj.N - Využití výsledku jiným subjektem je možné bez nabytí licence
  Jazyk dok.cze - čeština
  Země vlastníkaCZ - Česká republika
  Klíč. slovadigitization ; digitization registry ; Digitization Registry CZ
  Vědní obor RIVAF - Dokumentace, knihovnictví, práce s informacemi
  CEPDC08P02OUK008 GA MK - Ministerstvo kultury
  CEZAV0Z70830501 - KNAV-K (2005-2011)
  AnotaceZáměrem výchozího projektu bylo vytvořit národní registr digitalizovaných dokumentů, který by sloužil k řízení digitalizačního workflow jednotlivých institucí, zamezil duplicitě zpracování a umožnil sdílení výsledků digitalizace. Registr digitalizace CZ je přístupný přes webové rozhraní a umožňuje evidenci digitalizovaných dokumentů z knihovních fondů v České republice. Jako CMS je využíván systém Relief a pro vyhledávání korporátní search engine Microsoft FAST. Podporuje protokol OAI-PMH pro automatické sklízení metadat. Umožňuje propojení na knihovní systémy (Aleph) a digitální knihovny (Kramerius).
  Překlad anotaceThe aim of the project is to create a registry of digitized documents on the national level and also solution for digitization workflow monitoring. The Digitization Registry CZ is accessible via web interface. There are records describing digitization of the Czech library collections. The Relief system is used as CMS and the corporate search engine Microsoft FAST is used for searching in the Registry. The solution supports OAI-PMH for automatic metadata harvesting and enables interconnection with library systems (Aleph) and with digital libraries (Kramerius).
  PracovištěKnihovna AV ČR
  Kontaktarl@lib.cas.cz, Tel.: 221 403 471
  Rok sběru2011