Počet záznamů: 1  

Kramerius plus

 1. 1.
  0568037 - KNAV 2023 RIV CZ cze L4 - Software
  Lehečka, B. - Kersch, Filip - Hladík, Radim - Bíšková, J. - Válek, F. - Vozár, Z. - Bodnár, N. - Sekan, P. - Bežová, M. - Žabička, P. - Lhoták, Martin - Straňák, Pavel - Foltýn, T. - Sladká, Veronika - Novák, D.
  Kramerius plus.
  [Kramerius plus.]
  Interní kód: Kramerius+ ; 2021
  Technické parametry: Open source řešení pro obohacování obsahu digitálních knihoven, licencované pod GNU GPL v3, programované v jazyce Java, využívající další open source komponenty. Kramerius plus je určen primárně pro administrátory a nemá volně veřejně dostupné rozhraní. Pro získání přístupu pro administrátory napište prosím na lhotak@knav.cz.
  Ekonomické parametry: Volně dostupné řešení je ekonomicky výhodné pro všechny uživatele z řad knihoven, které zpřístupňují své digitální dokumenty a objekty v systému Kramerius, jelikož nemusí vynakládat prostředky na jeho licencování. Zároveň je výhodné pro uživatele - vědecké pracovníky, kteří mohou získat bezplatný přístup k obohaceným datům z digitálních knihoven.
  Institucionální podpora: RVO:67985955 ; RVO:67985971
  Klíčová slova: database * digital library * metadata
  Obor OECD: Library science
  https://github.com/LIBCAS/DL4DH-Kramerius-plus/wiki

  Rozšiřující modul Kramerius+ slouží pro uchování obohacených textových dat a metadat, které jsou uloženy v systému Kramerius. Jedná se na např. o lemmatizaci a automaticky rozpoznané entity v plných textech, záznamy z knihovních systémů, odkazy na autority a bibliografické záznamy, apod. Tyto údaje se využijí pro kvalitnější vyhledávání digitálních dokumentů, k filtraci jejich obsahu a umožní obsah Krameria vědecky zpracovávat, případně exportovat pro další použití.

  The Kramerius+ extension module is used for storing enriched text data and metadata that are stored in the Kramerius system. This includes e.g. lemmatization and automatically recognized entities in full texts, records from library systems, references to authorities and bibliographic records, etc.
  Trvalý link: https://hdl.handle.net/11104/0339382

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.