Počet záznamů: 1  

Proměny a setkání. Studie z dálněvýchodní kultury

 1. 1.
  0483978 - FLÚ 2018 RIV CZ cze M - Část monografie knihy
  Matoušek, Alexander
  Smysl a místo lidového umění.
  [The Folk Art - Its Sense and Its Place.]
  Proměny a setkání. Studie z dálněvýchodní kultury. 1. Praha: Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, 2017 - (Suchomelová, M.; Lomová, O.; Pejčochová, M.), s. 170-185. ISBN 978-80-7308-738-8
  Institucionální podpora: RVO:67985955
  Klíčová slova: folk art * popular culture * religion * human condition
  Obor OECD: Folklore studies

  Umění lidových vrstev i v tom, co nerozvinulo samo ze sebe, nýbrž jen převzalo, dokáže nalézt, co je zajímá odedávna, a o čem odedávna vydává svědectví. Z tohoto důvodu se i po velkých dějinných proměnách mnohokrát dokázalo znovu nalézt a obrodit. Tím, že toto umění dokáže znovu a znovu nalézat to, co mu bylo otevřeno, koná mnoho. Odlehčuje tíži života v oslavě a v kontemplujícím pohledu z dálky. Činí zřetelným od věků vymezený rozměr lidského údělu.

  The folk art can find exactly what it is ever interested in and what it is the witness of from the beginning. That is the reason why even after the radical historical changes the folk art could find itself again and be reborn. Its main value depends on ability to find again and again what was once opened to it. It sublimes the entire life through the celebration and through the contemplating look from the far distance. It makes clear the pre-defined dimension of human condition.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0280827

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.