Počet záznamů: 1  

Monitoring ekosystémů v zájmovém území těžby a úpravy uranových rud na ložisku Rožná a v povodí Bukovského potoka v roce 2017

 1. 1.
  0482731 - ÚGN 2018 RIV CZ cze V - Výzkumná zpráva
  Lacina, Jan - Halas, Petr
  Monitoring ekosystémů v zájmovém území těžby a úpravy uranových rud na ložisku Rožná a v povodí Bukovského potoka v roce 2017.
  [Monitoring of ecosystems in the area of mining and processing of uranium ores near Rožná and in the Bukovský potok basin in 2017.]
  Brno: DIAMO, s. p., GEAM, 2017. 96 s.
  Zdroj financování: N - neveřejné zdroje
  Klíčová slova: vegetation * disturbantion * mining area
  Obor OECD: Biodiversity conservation

  V území těžby a úpravy uranových rud u Rožné je dlouhodobě prováděn monitoring vegetace a volně žijících ptáků. V zájmovém území jsou vymezeny a sledovány desítky ekologicky významných segmentů krajiny a opakovaně pořizovány fytocenologické zápisy na trvalých plochách. Smyslem monitoringu je každoročně sledovat změny vegetace a ptactva v těžbou ovlivňované krajině.

  The mining and processing of uranium ore in the area of mining and processing of uranium ores near Rožná is performed long-term monitoring of vegetation and wild birds. Were identified and monitored tens of ecologically important landscape segments and repeatedly written phytosociological records on permanent plots in the area of interest. The purpose of monitoring is to annually monitor changes in vegetation and birds in the affected mining landscape.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0278114

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.