Počet záznamů: 1  

Přístupy k etice III

 1. 1.
  0473149 - FLÚ 2017 RIV CZ cze M - Část monografie knihy
  Hříbek, Tomáš
  Darwinistická metaetika.
  [Darwinian Metaethics.]
  Přístupy k etice III. Praha: Filosofia, 2016 - (Jirsa, J.), s. 297-345. ISBN 978-80-7007-482-4
  Institucionální podpora: RVO:67985955
  Klíčová slova: Darwinism * metaethics * cognitivism * non-cognitivism * moral realism * moral anti-realism * fictionalism
  Kód oboru RIV: AA - Filosofie a náboženství

  Kritický přehled současné metaetiky, ovlivněné darwinismem. Po analýze Moorova "argumentu otevřené otázky" následuje rozbor darwinistického nonkognitivismu (Gibbard), darwinistického kognitivismu (Railton, Richards, zřejmě Dennett a Kitcher), a darwinistického kognitivistického antirealismu (Joyce, Rosenberg a Streetová). Autor se kloní k antirealismu, ačkoli je protiintuitivní, a následuje Joyce v jeho doporučení fikcionalistického řešení problémů antirealismu.

  A critical survey of the current metaethics informed by Darwinism. An analysis of Moore's Open Question Argument is followed by a discussion of Darwinian noncognitivism (Gibbard); Darwinian cognitivist realism (Railton, Richards, perhaps Dennett and Kitcher); and Darwinian cognitivist anti-realism (Joyce, Rosenberg and Street). The author sides with the anti-realists, despite its counterintuitivness, and follows Joyce in suggesting a fictionalist solution to the problems of anti-realism.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0270314

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.