Počet záznamů: 1  

Paměti legionáře a diplomata

 1. 1.
  0466269 - HÚ 2017 RIV CZ cze B - Monografie kniha jako celek
  Dejmek, Jindřich - Šeba, J.
  Paměti legionáře a diplomata.
  [Memoirs of member of an officer of Czech Legions and Diplomat.]
  Praha: Historický ústav AV, 2016. 590 s. Práce Historického ústavu AV ČR = Opera Instituti Historici Pragae, 11. ISBN 978-80-7286-285-6
  Institucionální podpora: RVO:67985963
  Klíčová slova: Jan Šeba * memoirs * diplomat
  Kód oboru RIV: AB - Dějiny

  Kniha se skládá ze tří hlavních částí. V úvodu editor představuje osobu autora těchto vzpomínek, Jana Šebu, československého důstojníka českých jednotek v letech 2. světové války, a pak důležitého československého diplomata. V druhé části následuje kritické vydání Šebova rukopisu jeho vzpomínek, ve kterém vzpomíná na svou kariéru v českých legiích v Rusku a poté v Itálii v letech první světové války, a především na svou diplomatickou kariéru v meziválečném Československu. Působil jako československý vyslanec v královské Jugoslávii a pak v Rumunsku, a dokončit svou diplomatickou misi v Číně. Třetí část knihy je vytvořena z některých dokumentů z Šebovy ruky z let 1935 - 1950.

  The Book is composed from three main parts. In an Introduction editor represents a person of author these memoirs, Jan Šeba, Czechoslovak officer of the Czech units in the WWI Years, and then important Czechoslovak diplomat. In the Second part followed the critical edition part of Šeba´s manuscript of his memoirs, in which he remembers about his career in the Czech Legions in Russia and then in Italy in the Years of WWI, and foremost his diplomatic career in the inter-war Czechoslovakia. He served as an Czechoslovak Envoy in the Royal Yugoslavia and then in Romania, and finish his diplomatic mission in China. The Third part of Book is created from some documents from Šeba´s hand from the years 1935 – 1950.

  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0264610

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.