Počet záznamů: 1  

Proměny dějin umění. Akta Druhého sjezdu historiků umění

 1. 1.
  0307425 - FLÚ 2008 RIV CZ cze M - Část monografie knihy
  Kreuzzieger, Milan
  Vizuální kultura: mezi lokálním a globálním pohledem.
  [Visual Culture: Between the Local and Global Views.]
  Proměny dějin umění. Akta Druhého sjezdu historiků umění. Dolní Břežany: Scriptorium, 2007 - (Prahl, R.; Winter, T.), 23-27, 248-249. ISBN 978-80-86197-89-0
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z90090514
  Klíčová slova: globalisation * visual culture * history of art
  Kód oboru RIV: AA - Filosofie a náboženství

  Příspěvek se zabývá problémem, jak je vizuální kultura zapojena do procesů vytváření a přetváření identit (lokální, národní či globální) a souvislostmi s mocenskými zájmy. Změna paradigmatického rámce klade nové nároky na redefinici dějin umění a studia vizuální kultury, teoretické nástroje a interpretační strategie. Jsou představeny základní přístupy a možnosti pro chápání kultury v době globalizace.

  The article is focused on the problem how the visual culture is involved in the process of transformation of identities (on the local, national or global level) and how it is related to power relations. The redefinition of paradigmatic view is changing concepts of art history and studies visual culture and strategies of interpretation. This article introduce basic concepts and approaches to understand culture in the time of globalization.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0160196

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.