Počet záznamů: 1  

Evolutionary Operators on Neural Networks Architecture

 1. 1.
  0103330 - UIVT-O 20040071 RIV US eng C - Konferenční příspěvek (zahraniční konf.)
  Kalous, R. - Hakl, František
  Evolutionary Operators on Neural Networks Architecture.
  [Evoluční operátory na architekturách neuronových sítí.]
  Computing, Communications and Control Technologies. Orlando: IIIS, 2004 - (Chu, H.; Savoie, M.; Sanchez, B.), s. 281-285. ISBN 980-6560-17-5.
  [International Confenence on Computing, Communications and Control Technologies. Austin (US), 14.08.2004-17.08.2004]
  Grant CEP: GA MŠk LN00B096
  Klíčová slova: genetic optimisation * DAG representation * cellular encoding * read's code * instruction code
  Kód oboru RIV: BA - Obecná matematika

  The paper presented describes a Directed Acyclic Graph (DAG) representation in a form which is convenient for natural application of evolutionary operators for genetic optimisation, i.e. mutation and crossover. Typically, this problem arises when optimising cost function which is defined on structures containing DAG as a parameter (e.g. tunning of architecture of feed-forward neural networks). Representation via linear coding of building tree is suggested and applicability of both, crossover and mutation, on provided code is shown. Finally, some examples are mentioned.

  Předkládaný článek popisuje reprezentaci acyklických orientovaných grafů, která je vhodná pro aplikaci přirozených evolučních operátorů genetické optimalizace, tj. mutace a crossoveru. Tento problém typicky vzniká v případech, kdy je záměrem optimalizovat účelovou funkci definovanou na definičním oboru, který je mimo jiné tvořen acyklickými orientovanými grafy. Jako příklad může sloužit optimalizace architektury dopředných neuronových sítí. V článku je navržena reprezentace grafů prostřednictvím lineárního kódování konstrukčních stromů a je ukázána vhodnost tohoto popisu pro genetické operátory. Závěrem jsou ukázány vybrané příklady použití.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0010641

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.