Počet záznamů: 1  

Metody řízení kombinovaného výkonového filtru pro potlačení harmonických proudů

 1. 1.
  0101685 - UE-C 20043040 RIV CZ cze K - Konferenční příspěvek (tuzemská konf.)
  Škramlík, Jiří - Valouch, Viktor
  Metody řízení kombinovaného výkonového filtru pro potlačení harmonických proudů.
  [Control Strategy of Parallel Hybrid Filter for Harmonic Mitigation.]
  Sborník příspěvků z celostátní konference EPVE 2004 - Elektrické Pohony a Výkonová Elektronika. Brno: Vysoké učení technické v Brně, 2004 - (Skalický, J.; Feiler, Z.), s. 22-26. ISBN 80-214-2766-3.
  [Celostátní konference EPVE 2004 - Elektrické Pohony a Výkonová Elektronika. Brno (CZ), 09.11.2004-10.11.2004]
  Grant CEP: GA ČR GA102/03/1363
  Klíčová slova: parallel hybrid filter * harmonic mitigation
  Kód oboru RIV: JA - Elektronika a optoelektronika, elektrotechnika

  V příspěvku je probírána řídící strategie pro paralelní hybridní filtr (PHF) s vysokou odolností proti poruchám síťového napětí a umožňující řídit odebíraný jalový výkon ze sítě. Je zkoumána přímovazební a zpětnovazební strategie pro řízení tohoto filtru. Očekávané vlastnosti řízení PHF jsou ověřeny experimentálním testem v laboratoři. Data, obdržená při experimentu ukazují, že modifikovaná řídící strategie poskytuje lepší výsledky než původní řídící systém.Toto zlepšení se projevuje obzvláště v případě nesymetrického a nesinusového napěťového systému.

  The strategy features a small sensitivity against a disturbed supply voltage system and enables us to set grid phase currents in the phase with respective voltages. The expected properties of the PHF control system have been confirmed by experimental tests in the laboratory. The data show that the modified control strategy yields better results than those obtained by using control systems reported previously, especially in case of an unsymmetrical and non-sinusoidal voltage system and the demand of zero reactive power withdrawn from the grid.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0009094

   
   

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.