Počet záznamů: 1  

Ion Amperometry at the Interface between Two Immiscible Electrolyte Solutions in View of Realizing the Amperometric Ion-Selective Electrode

 1. 1.
  0101053 - UFCH-W 20040047 RIV NL eng J - Článek v odborném periodiku
  Samec, Zdeněk - Samcová, E. - Girault, H. H.
  Ion Amperometry at the Interface between Two Immiscible Electrolyte Solutions in View of Realizing the Amperometric Ion-Selective Electrode.
  [Amperometrie iontů na rozhraní dvou nemísitelných roztoků elektrolytů z hlediska realizace ampérometrické iontově selektivní elektrody.]
  Talanta. Roč. 63, č. 1 (2004), s. 21-32. ISSN 0039-9140. E-ISSN 1873-3573
  Grant CEP: GA MŠk ME 502
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z4040901
  Klíčová slova: ion amperometry * immiscible electrolyte solutions * amperometric ion-selective electrodes
  Kód oboru RIV: CG - Elektrochemie
  Impakt faktor: 2.532, rok: 2004

  This article reviews the development in ion amperometry at the interface between two immiscible electrolyte solutions (ITIES) in view of realizing the amperometric ion-selective electrode (ISE). The concept of polarizability of ITIES in a multi-ion system is outlined. Principle aspects of ion amperometry at ITIES are discussed including the use of amperometry as a tool for the clarification of the ion sensing mechanisms, and for determining the concentrations of ions in the solution. The reference is made to recent amperometric measurements at the supported liquid membrane (SLM) and polymer composite liquid membranes (PCLM), which, together with the micro-hole supported ITIES, appear to be particularity suitable for realization of the amperometric ISE.

  Tento článek je přehledem vývoje v oblasti ampérometrie iontů na rozhraní dvou nemísitelných roztoků elektrolytů se zřetelem k možnostem realizace ampérometrické iontově selektivní elektrody. V článku je diskutován pojem polarizability rozhraní v multi-iontovém systému, a základní aspekty amperometrie iontů včetně možnosti použít tohoto přístupu k objasnění mechanismu odezvy, a k určení koncentrace iontů v roztoku. Článek odkazuje na práce zabývající se amperometrií na suportovaných kapalných a polymerních kompozitních membránách, které vedle stabilizovaného mikro-rozhraní se jeví jako nejvhodnější systémy pro realizaci amperometrické iontově selektivní elektrody.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0008520

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.