Počet záznamů: 1

Saltatorii modi certe non sunt tollerandi ...P. Mauritius Vogt O. Cist jako typ řeholníka - tvůrce a jeho Conclave thesauri magnae artis musicae jako štít proti porušování pravidel

 1. 1.
  0368830 - FLU-F 2012 RIV CZ cze J - Článek v odborném periodiku
  Matl, Jiří
  Saltatorii modi certe non sunt tollerandi ...P. Mauritius Vogt O. Cist jako typ řeholníka - tvůrce a jeho Conclave thesauri magnae artis musicae jako štít proti porušování pravidel.
  [Manners of dances are not to tolerate. P. Mauritius Vogt O.Cist. as a Type of a Creative Monk and his Conclave thesauri magnae artis musicae as a Shield against Violation of Rules.]
  Folia Historica Bohemica. Roč. 26, č. 1 (2011), s. 191-208 ISSN 0231-7494
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z9009908
  Klíčová slova: music * baroque * friary
  Kód oboru RIV: AA - Filosofie a náboženství

  Článek "Saltatorii modi certe non sunt tollerandi ...P. Mauritius Vogt O. Cist jako typ řeholníka - tvůrce a jeho Conclave thesauri magnae artis musicae jako štít proti porušování pravidel" pojednává o životě a působení plaského řeholníka Mauritia Vogta, jeho názorech na hudbu a dodržování tradic.

  The article ' Manners of dances are not to tolerate. P. Mauritius Vogt O.Cist. as a Type of a Creative Monk and his Conclave thesauri magnae artis musicae as a Shield against Violation of Rules' describes life and activities of Mauritius Vogt, a monk from Plasy, writer and musician. It also presents his opinions on music and traditions.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0203062