Počet záznamů: 1

Vliv regionálních rozdílů v dostupnosti bydlení na migraci za prací

 1. 1.
  0352656 - SOU-Z 2011 RIV CZ cze M - Část monografie knihy
  Sunega, Petr - Lux, Martin
  Vliv regionálních rozdílů v dostupnosti bydlení na migraci za prací.
  [Influence of regional differences in housing affordability on labour migration.]
  Bydlení v regionech. Důsledky regionálních rozdílů v dostupnosti bydlení. Praha: Professional Publishing, 2010 - (Kuda, F.; Lux, M.), s. 73-93. ISBN 978-80-7431-026-3
  Grant CEP: GA MMR WD-05-07-3
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z70280505
  Klíčová slova: housing * affordability * labour migration
  Kód oboru RIV: AO - Sociologie, demografie

  Cílem článku je otestovat hypotézu, zda regionální rozdíly ve finanční dostupnosti bydlení ovlivňují mobilitu za prací. Případný vztah mezi regionálními rozdíly v dostupnosti bydlení a ochotou stěhovat se za prací může být jedním z faktorů strukturální nezaměstnanosti a překážkou ekonomického růstu. Provedené analýzy ukázaly, že vliv regionálních rozdílů ve finanční dostupnosti bydlení na migraci za prací je relativně slabý a týká se pouze vysokoškoláků stěhujících se za prací do Prahy.

  This article examines if regional differences in housing affordability have an impact on labour mobility. This relationship is important for understanding the sources of structural unemployment and impediments to economic growth. A time series regression analysis reveals that the impact of housing affordability on observed inter-regional migration patterns is relatively weak; and this effect is concentrated among the highly educated seeking employment in the capital, Prague.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0192121