Počet záznamů: 1

On lengths of proofs in non-classical logics

  1. 1.
    0337052 - MU-W 2010 RIV NL eng J - Článek v odborném periodiku
    Hrubeš, Pavel
    On lengths of proofs in non-classical logics.
    [O délkách důkazů v neklasických logikách.]
    Annals of Pure and Applied Logic. Roč. 157, 2-3 (2009), s. 194-205 ISSN 0168-0072
    Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z10190503
    Klíčová slova: length of proof * propositional logic * modal logic * intuitionistic logic
    Kód oboru RIV: BA - Obecná matematika
    Impakt faktor: 0.667, rok: 2009

    We give proofs of the effective monotone interpolation property for the system of modal logic K. and others, and the system IL of intuitionistic propositional logic. Hence we obtain exponential lower bounds on the number of proof-lines in those systems.

    Dokážeme vlastnost efektivní monotonní interpolace pro systémy modálních logik K a dalších a pro systém IL pro intuicionistickou logiku. Odtud dostaneme exponenciální dolní odhady na délku důkazů v těchto systémech.
    Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0181141
    Název souboruStaženoVelikostKomentářVerzePřístup
    Hrubes1.pdf12.2 MBVydavatelský postprintvyžádat