Počet záznamů: 1

Supporting Real-life Applications in Hierarchical Component Systems

 1. 1.
  0334292 - UIVT-O 2010 RIV DE eng C - Konferenční příspěvek (zahraniční konf.)
  Ježek, P. - Bureš, Tomáš - Hnětynka, P.
  Supporting Real-life Applications in Hierarchical Component Systems.
  [Zlepšení podpory pro vývoj reálných aplikací v hierarchických komponentových systémech.]
  Software Engineering Research, Management and Applications. Berlin: Springer, 2009 - (Lee, R.; Ishii, N.), s. 107-118. Studies in Computational Intelligence, 253. ISBN 978-3-642-05440-2.
  [SERA 2009. International Conference on Software Engineering Research, Management and Applications /7./. Haikou (CN), 02.12.2009-04.12.2009]
  Grant CEP: GA AV ČR 1ET400300504
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z10300504
  Klíčová slova: component systems * architecture patterns * software development
  Kód oboru RIV: JC - Počítačový hardware a software

  Component-based development has become a widely accepted programming technique. However, the current situation in usage of component systems is that most of the widely used systems are flat ones while hierarchical systems (which are more advanced and elaborated) are rather ignored by industry. In our view, the situation is caused by a poor support of features necessary to build real-life applications using hierarchical component systems. In the paper, based on several real-life case-studies, we show a set of typical architecture patterns, which have to be supported by hierarchical component systems, and also we evaluate how these patterns are supported by current systems.

  Tvorba aplikací založených na softwarových komponentách se stala široce uznávanou programovací technikou. Bohužel, typicky používané komponentové systémy zahrnují pouze podporu pro jednoúrovňový model komponent, ale hierarchické komponentové systémy (které jsou více pokročilé a propracované) jsou v oblasti reálného nasazení v průmyslu zatím přehlíženy. Dle našeho názoru je tento stav způsoben tím, že existující hierarchické komponentové systémy nedostatečné podporují mechanismy potřebné pro implementaci reálných aplikací. Na základě několika provedených případových studií představujeme v tomto článku sadu typických programovacích technik, které je třeba podporovat v hierarchických komponentových systémech. Článek též obsahuje zhodnocení možností existujících komponentových systémů vzhledem k těmto předkládaným technikám.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0179069