Výsledky vyhledávání

 1. 1.
  0538255 - KNAV 2021 RIV CZ cze, eng L4 - Software
  Lhoták, Martin - Duda, Martin - Pokorský, Jan - Pavelka, Miroslav - Pšenička, Michal - Šlapáková, Ivana - Nezbedová, Martina - Fojtů, Andrea - Melichar, Marek - Hutař, Jan - Pavlásková, Eliška - Křížová, Jana - Hejzl, Jan - Kersch, Filip - Tichý, Zdeněk - Bartošek, M. - Vašek, Z. - Žabička, P. - Krejčíř, V. - Růžička, M. - Hejtmánek, L. - Jiroušek, V. - Lodrová, I. - Hruška, Z. - Ostráková, N. - Kočišová, P. - Bilwachs, J.
  ARCLib.
  [ARCLib.]
  Interní kód: ARCLib ; 2020
  Technické parametry: Komplexní systém pro dlouhodobou archivaci digitálních dokumentů (LTP) kompatibilní s ISO 14721 (OAIS), programovaný v jazyce java, využívající open source komponenty, uživatelské rozhraní je formou webové aplikace, k přístupu do systému ARCLib je nutné použít standardní webový prohlížeč, splňující standardy W3C např. Chrome nebo Firefox. https://github.com/LIBCAS/ARCLib/ - zde jsou zdrojové kódy a dokumentace (záložka wiki), běžící archivační systém nemá veřejně dostupné rozhraní - pokud má hodnotilel zájem o vzdálený přístup do testovací verze, může požádat o přístupové údaje na adrese LHOTAK@KNAV.CZ.
  Ekonomické parametry: Volně dostupné řešení je ekonomicky výhodné pro všechny uživatele z řad knihoven a případně i dalších paměťových institucí, jelikož nemusí vynakládat prostředky na jeho licencování
  Grant CEP: GA MK(CZ) DG16P02R044
  Klíčová slova: LTP * long term preservation * archiving * OAIS
  Obor OECD: Library science
  https://github.com/LIBCAS/ARCLib/
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0316081
   
   


  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.