Počet záznamů: 1  

Funkcionalita dějin v pozdní moderně

 1. 1.
  SYSNO ASEP0482684
  Druh ASEPU - Uspořádání akce
  Zařazení RIVM - Uspořádání konference
  Zařazení RIVNení vybrán druh dokumentu
  NázevFunkcionalita dějin v pozdní moderně
  Překlad názvuFunctionality of History in the Late Modern Period
  Tvůrce(i) Řezníková, Lenka (FLU-F) RID, ORCID
  Řezník, M. (CZ)
  Druh akceK - Konference
  Datum konání14.09.2017 - 14.09.2017
  Místo konáníOlomouc
  ZeměCZ - Česká republika
  Typ akceEUR
  Poč.účast.28
  Poč.účast.zahr.2
  Jazyk dok.cze - čeština
  Klíč. slovaFunktionality of History ; Late Modern Period
  Vědní obor RIVAB - Dějiny
  Obor OECDHistory (history of science and technology to be 6.3, history of specific sciences to be under the respective headings)
  Institucionální podporaFLU-F - RVO:67985955
  AnotaceKonferenční panel byl věnován podobám a funkcím historické reflexe v období pozdní moderny, kdy dochází k zásadním změnám ve společenském i individuálním užívání dějin a k výrazné k pluralizaci i individudalizaci historických diskursů. Na jedné straně dochází k částečné marginalizaci akademické historiografie a také didaktiky dějin, vystavených ekonomistické ideologii “produktivity”, na druhé straně nelze přehlédnout sílící “všudypřítomnost” historie v nejrůznějších segmentech kultury. Těmto segmentům se věnovaly jednotlivé příspěvky panelu. Vedle identitotvorné funkce dějin tematizovaly zejm. konzumní a lúdické složky historického diskursu.
  Překlad anotaceThe conference panel was dedicated to functions of history in the Late Modern Era, when there are fundamental changes in the social and individual use of history, and the significant pluralization and individualization of the historical discourses. On the one hand, there is a partial marginalization of academic historiography and didactics of history, exposed to the economic ideology of “productivity”, on the other hand, the growing “ubiquity” of history in the various segments of culture can´t be overlooked. In addition to the identifying function of history, the contributions of the panel thematicised various consumer and ludic components of historical discourse.
  PracovištěFilosofický ústav
  KontaktKaňková Božena, kankova@flu.cas.cz, Tel: 221 183 360
  Rok sběru2018
Počet záznamů: 1