Počet záznamů: 1  

Neoliberální politika a špatné ekonomické výsledky programů masové privatizace v post-komunistických státech v 90. letech 20. století

 1. 1.
  0390650 - SOÚ 2013 CZ cze N - Článek v novinách
  Vojtíšková, Kateřina
  Neoliberální politika a špatné ekonomické výsledky programů masové privatizace v post-komunistických státech v 90. letech 20. století.
  [Neoliberal policy and economic performance in the post-communist countries that implemented rapid mass privatisation.]
  Britské listy. -, - (2012). ISSN 1213-1792
  Institucionální podpora: RVO:68378025
  Klíčová slova: mass privatisation * post-communist countries * economic performance
  Kód oboru RIV: AO - Sociologie, demografie
  http://www.blisty.cz/art/63551.html

  Text přináší shrnutí odborné stati od P. Hamma (Harvard University), L. P. Kinga a D. Stucklera (University of Cambridge) publikované v American Sociological Review (2012). Práce se zabývá privatizací v postkomunistickém kontextu a zmiňuje Českou republiku jako výjimečný příklad, kde masová privatizace nevedla v devadesátých letech ke špatným ekonomickým výsledkům a dokázala přilákat vysoký objem zahraničních investic.

  Text summarizes scholarly paper from P. Hamm (Harvard University), L. P. King and D. Stuckler (University of Cambridge) published in the American Sociological Review (2012). Their work deals with privatization in post-communist context and refers to the Czech Republic as an outlier, i.e. country that implemented mass privatization but nonetheless had good overall performance and managed to attract a large amount of foreign direct investment (FDI).
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0219576

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.