Počet záznamů: 1  

Hodnocení vztahu mezi složením aerosolů tuhých látek v ovzduší a jejich zdroji ve vybraných lokalitách Prahy

 1. 1.
  0105023 - UCHP-M 20040277 RIV SIGLE CZ cze V - Výzkumná zpráva
  Tydlitát, Vratislav - Pekárek, Vladimír - Schwarz, Jaroslav - Šyc, Michal - Vosecký, Martin
  Hodnocení vztahu mezi složením aerosolů tuhých látek v ovzduší a jejich zdroji ve vybraných lokalitách Prahy.
  [The Rating of the Relation between the Composition of Solid Matter in the Atmosphere and Their Sources in Selected Areas of Prague.]
  Praha: Ústav chemických procesů AV ČR, 2004. 22 s. 11.
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z4072921
  Klíčová slova: solid matter * aerosols * chromatography method
  Kód oboru RIV: CF - Fyzikální chemie a teoretická chemie

  Z osmi chemických složení aerosolů PM10 a PM2,5 zachycených na dvou místech v Praze na konci zimního období a v létě 2004 se v analogii se statistickými rozbory jiných autorů usuzuje na možné zdroje aerosolů v ovzduší v Praze v místech měření. Analýzy byly provedeny metodami atomové absorpční spektrometrie, iontovou chromatografií a fluorescenční rentgenovou analýzou Vysoce pravděpodobným zdrojem aerosolů je zvětralá půda a jemné silikáty. V souvislosti s malým počtemprovedených měření je diskutován výskyt dalších zdrojů aerosolů (vytápění, doprava, cementárna, průmysl, síran amonný, dusičnany).

  From eght chemical composition of aerosols PM10 and PM2,5 from two areas in Prague on the end of winter and in sommer in analogy with statistical analyses of other authors it was concluded which are possible sources of aerosols in the areas of measurement. For chemical analysis AAS, iont chromatography and X-ray fluorescence methods were used..Soil dust and fine silicates there are a very probable source of aerosols . In connection with realisation of a few measurements the existence of other sources (heating, traffic, cment kiln, industry, ammonium sulphate, nitrate iont) is discussed.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0012276

   
   

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.