Počet záznamů: 1  

Homogeneous Nucleation of n-Butanol in Helium, a Thermal Diffusion Cloud Chamber and a Laminar Flow Diffusion Chamber Comparison Study

 1. 1.
  0104880 - UCHP-M 20040134 RIV HU eng C - Konferenční příspěvek (zahraniční konf.)
  Hyvärinen, A.-P. - Brus, David - Ždímal, Vladimír - Lihavainen, H.
  Homogeneous Nucleation of n-Butanol in Helium, a Thermal Diffusion Cloud Chamber and a Laminar Flow Diffusion Chamber Comparison Study.
  [Homogenní nukleace n-butanolu v heliu. Srovnání difúzní mlžné komory a difúzní komory s laminárním tokem.]
  Post Deadline Abstracts. Budapest, 2004, s. 1-2.
  [European Aerosol Conference EAC 2004. Budapest (HU), 06.09.2004-10.09.2004]
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z4072921
  Klíčová slova: homogeneous nucleation * n-butanol
  Kód oboru RIV: CF - Fyzikální chemie a teoretická chemie

  Homogeneous nucleation is the initial step in the formation of liquid droplets from condensable vapours. Homogeneous nucleation rates are measured with different measurement devices such as thermal diffusion cloud chambers (TDCC), laminar flow diffusion chambers (LFDC), and expansion cloud chambers. The experimental data shows large scatter, which has been a point of active discussion for a long time. The results are compared to each other and to data measured earlier by Lihavainen using a LFDC with a similar design.

  Homogenní nukleace je počátečním krokem tvorby kapek z kondenzující páry. Rychlosti homogenní nukleace jsou měřeny v různým zařízeních, např. v difúzních mlžných komorách, difúzních komorách s laminárním tokem a expanzních mlžných komorách. Experimentální data vykazují velký rozptyl, který je dlouhodobým předmětem diskuse. Výsledky z obou komor jsou porovnány navzájem a také s daty, která naměřil Lihavainen v podobné difúzní komoře s laminárním tokem.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0012139

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.