Počet záznamů: 1  

In-situ zatěžovací modul pro elektronový mikroskop

  1. 1.
    0567635 - ÚFM 2023 RIV CZ cze L - Prototyp, funkční vzorek
    Pokorný, Pavel - Šmíd, Miroslav - Náhlík, Luboš
    In-situ zatěžovací modul pro elektronový mikroskop.
    [In-situ loading module for scanning electron microscope.]
    Interní kód: 202206 ; 2022
    Technické parametry: Vyvozená síla v rozsahu 0 - 4000 N, vyvozování síly realizováno otočením samosvorného šroubu M10 se stoupáním 0,5 mm, který tlačí na páku zatěžovacího modulu, integrované snímače síly (tenzometry) na zatěžovací páce se zapojením do plného Wheatsonova mostu (snímače síly se připojují k externímu zesilovači) s možností nastavení zátěžné síly s typickou přesností ±10 N v celém rozsahu zatížení, možnost zatěžování standardizovaného C(T) zkušebního tělesa s parametrem W = 30 mm a tělesa pro tahové/únavové testy (pás), zatěžovací modul má kompaktní rozměry 137 × 100 × 38 mm (šířka × hloubka × výška) s možností vložení modulu do typické komory SEM s dostupným minimálním prostorem 200 × 200 × 120 mm (šířka × hloubka × výška) aniž by modul překážel typicky užívaným detektorům v SEM, materiál: ocel.
    Ekonomické parametry: Pozorování zatíženého zkušebního miniaturizovaného C(T) tělesa s únavovou trhlinou ve skenovacím elektronovém mikroskopu (SEM). V zatíženém stavu C(T) tělesa, lze sledovat důležité procesy u čela únavové trhliny, které nastávají v průběhu cyklického zatěžování.
    Grant CEP: GA TA ČR(CZ) FW03010504
    Institucionální podpora: RVO:68081723
    Klíčová slova: In-situ * SEM * loading module * C(T) specimen * fatigue crack
    Obor OECD: Audio engineering, reliability analysis

    In-situ zatěžovaí modul je navržen zejména pro zatěžování standardizovaných C(T) zkušebních těles s předcyklovanou únavovou trhlinou přímo v komoře rastrovacího elektronového mikroskopu (SEM). Tento modul je zkonstruován pro standardizovaná zkušební tělesa typu C(T) s parametrem W = 30 mm. Takovéto těleso je zcela běžně užíváno na klasických zkušebních únavových strojích k získání makroskopických materiálových vlastností materiálů užívaných v inženýrské praxi. Navržený modul tedy umožňuje v SEM studovat mikromechanismy ovlivňující například rychlost šíření únavové trhliny v zatíženém klasickém (makro) tělese.

    In-situ loading module is designed for direct loading of standardized C(T) testing specimens with a fatigue crack in a chamber of a scanning electron microscope. The module is projected for standardized C(T) testing specimens with parameter W = 30 mm. This specimen is commonly used on classical fatigue testing machines for determination of macroscopic material properties of materials used in engineering structures. The designed module enables to study micromechanisms in SEM, which influence fatigue crack propagation rate of fatigue crack in a loaded specimen of typical macroscopic size.
    Trvalý link: https://hdl.handle.net/11104/0338923

     
     
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.