Počet záznamů: 1  

UHF Solver 1.0

 1. 1.
  0457380 - ÚPT 2016 RIV CZ cze L4 - Software
  Plešinger, Filip - Jurčo, Juraj - Halámek, Josef - Jurák, Pavel
  UHF Solver 1.0.
  [UHF Solver 1.0.]
  Interní kód: APL-2015-15 ; 2015
  Technické parametry: Multiplatformní software v jazyce JAVA. Využívá vícevláknové procesy a nabízí interaktivní uživatelské rozhraní. Navíc je možné software ovládat aplikacemi třetích stran, díky čemuž může být využit i pro automatické zpracování měření pomocí výpočetních serverů.
  Ekonomické parametry: Software vytvořený při řešení grantu využívaný příjemcem a spolupříjemci s možnostmi dalšího ekonomického využití nabízený na webu. Kontakt: Ing. Filip Plešinger, Ph.D., fplesinger@isibrno.cz
  Grant CEP: GA MŠk(CZ) LO1212; GA TA ČR TA04011025
  Klíčová slova: ECG * dyssynchrony * CRT * SAECG
  Kód oboru RIV: FS - Lékařská zařízení, přístroje a vybavení
  http://www.medisig.com/uhfsolver/

  UHF Solver je software pro vyhodnocení dysynchronie srdečních komor. Jeho vstupem je 12ti či více svodový EKG záznam. UHF Solver provede odstranění stimulačních vrcholů, detekci QRS komplexů a jejich roztřídení podle morfologie do skupin. Dále provede akumulaci amplitudových obálek podle detekovaných QRS značek v rámci detekovaných tvarových skupin. Výstupem programu UHF Solver je numerická a grafická interpretace aktivace obou srdečních komor. Zpracování probíhá zcela automaticky bez zásahu uživatele.

  UHF Solver is a new software for estimation of ventricle dyssynchrony. Input is 12-lead (or more) ECG recording. UHF Solver removes pacemaker stimuli, detects QRS complexes and clusterizes them by morphology. It accumulates amplitude envelopes by QRS within detected morphology groups. Output of the UHF Solver is both numerical and graphical interpretation of heart ventricles. Computational proces is fully automated.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0257770

   
   
Počet záznamů: 1