Počet záznamů: 1  

Kramerius 4.8 CDK

 1. 1.
  0422976 - KNAV 2014 CZ cze L4 - Software
  Lhoták, Martin - Foltýn, T. - Kocourek, P.
  Kramerius 4.8 CDK.
  [Kramerius 4.8 CDK.]
  Interní kód: Kramerius 4.8 CDK ; 2013
  Technické parametry: Open source software pro zpřístupnění digitálních dokumentů. Umožňuje sklízení pod jednu zastřešující digitální knihovnu. Využívá Fedora Commons repository.
  Ekonomické parametry: Výsledek využívá příjemce - Knihovna AV ČR, v. v. i. IČ: 67985971 pro provoz Digitální knihovny AV ČR. Je zdarma využíván také dalšími českými knihovnami (např. Národní knihovna ČR a Moravská zemská knihovna v Brně).
  Grant CEP: GA MK(CZ) DF12P01OVV002
  Klíčová slova: Kramerius * The Czech Digital Library * digital library * Fedora Commons repository
  Kód oboru RIV: IN - Informatika
  https://code.google.com/p/kramerius/

  Open source systém Kramerius je založen na využití Fedora Commons repository a slouží k provozování digitální knihovny. Jedná se o první verzi systému Kramerius, která podporuje funkce pro zajištění sklízecího mechanizmu, jenž umožňuje vytvoření zastřešující digitální knihovny. Kramerius 4.8 CDK je výchozím řešením pro vytvoření České digitální knihovny.

  Kramerius system is based on Fedora Commoms repository a and it serves for digital document dissemination. Kramerius 4.8 CDK is the first version, which supports harvesting mechanism, that enables to create a roof over digital libraries in the Czech Republic – The Czech Digital Library.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0229079