Počet záznamů: 1

Smooth dependence on data of solutions and contact regions for a Signorini problem

  1. 1.
    0337047 - MU-W 2010 RIV GB eng J - Článek v odborném periodiku
    Eisner, Jan - Kučera, Milan - Recke, L.
    Smooth dependence on data of solutions and contact regions for a Signorini problem.
    [Hladká závislost řešení a kontaktních množin na datech pro Signoriniho úlohu.]
    Nonlinear Analysis: Theory, Methods & Applications. Roč. 72, 3-4 (2010), s. 1358-1378 ISSN 0362-546X
    Grant CEP: GA AV ČR IAA100190506
    Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z10190503
    Klíčová slova: smooth dependence on date * Signorini problem * variational inequality
    Kód oboru RIV: BA - Obecná matematika
    Impakt faktor: 1.279, rok: 2010
    http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0362546X09009808

    We prove that the solutions to a 2D Poisson equation with unilateral boundary conditions of Signorini type as well as their contact intervals depend smoothly on the data. The result is based on a certain local equivalence of the unilateral boundary value problem to a smooth abstract equation in a Hilbert space and on an application of the Implicit Function Theorem to that equation.

    Dokazuje se, že řešení Poissonovy rovnice na obdélníku s jednostrannými okrajovými podmínkami Signoriniho typu a také intervaly kontaktu řešení s překážkou závisejí hladce na datech. Výsledek je založen na jisté lokální ekvivalenci jednostranné okrajové úlohy s hladkou abstraktní rovnicí ve vhodném Hilbertově prostoru a na užití věty o implicitní funkci.
    Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0181136
    Název souboruStaženoVelikostKomentářVerzePřístup
    Kucera.pdf11.4 MBVydavatelský postprintvyžádat