Search results

 1. 1.
  0579459 - ÚMCH 2024 RIV CZ eng L4 - Software
  Šlouf, Miroslav - Krzyžánek, Vladislav
  Program package STEMDIFF.
  Internal code: STEMDIFF ; 2023
  Technical parameters: Programový balík STEMDIFF je doplněk programového vybavení rastrovacích elektronových mikroskopů (SEM) zaměřený na zpracování 4D-STEM dat. Je distribuován jako standardizovaný rozšiřující balík s otevřeným zdrojovým kódem ve volně šiřitelném programovacím jazyce Python. Kompletní technický popis výsledku je uveden přímo na oficiálních www-stránkách balíku (Python Package Index, https://pypi.org/project/stemdiff). WWW-stránky obsahují mj. stručný popis programu, pokyny pro instalaci a odkazy na další volně stažitelné materiály (ukázkové příklady včetně testovacích dat, podrobnější dokumentaci i detailní popis jednotlivých funkcí). Vše s dodržením obvyklých standardů, takže každý uživatel elektronového mikroskopu si může balík stáhnout a okamžitě použít.
  Economic parameters: Programový balík STEMDIFF rozšiřuje možnosti rastrovacích elektronových mikroskopů. Umožňuje rychlejší a efektivnější zpracování dat získaných ze SEM mikroskopů vybavených nově zaváděnými pixelovanými detektory procházejících elektronů (pixelated STEM detectors). STEMDIFF převádí naměřené komplexní čtyřrozměrné datasety (4D-STEM-in-SEM datasets) na podstatně jednodušší, běžné, dvojrozměrné práškové difraktogramy (2D powder electron diffraction patterns), které bylo doposud možno získat jen z TEM. Tím podstatně rozšiřuje možnosti SEM mikroskopie a zpřístupňuje zpracování difrakčních dat mnohem širšímu okruhu uživatelů.
  R&D Projects: GA TA ČR(CZ) TN02000020
  Institutional support: RVO:61389013 ; RVO:68081731
  Keywords : 4D-STEM-in-SEM * 4D-STEM/PNBD method * powder electron diffraction in SEM
  OECD category: Computer sciences, information science, bioinformathics (hardware development to be 2.2, social aspect to be 5.8); Computer sciences, information science, bioinformathics (hardware development to be 2.2, social aspect to be 5.8) (UPT-D)
  https://pypi.org/project/stemdiff/
  Permanent Link: https://hdl.handle.net/11104/0348328
   
   


  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.