Search results

 1. 1.
  0536415 - ÚPT 2021 RIV CZ cze L - Prototype, f. module
  Hrubanová, Kamila - Ježek, Jan - Láznička, Tomáš - Krzyžánek, Vladislav - Králík, Tomáš - Bernatová, Silvie
  Sestava pro korelační analýzu vzorků pomocí kryogenní rastrovací elektronové mikroskopie (cryo-SEM) a Ramanovy mikro-spektroskopie.
  [The tool for correlation of cryo-SEM and cryo-Raman spectroscopy.]
  Internal code: APL-2020-05 ; 2020
  Technical parameters: Sestava umožňuje pevné uchycení tří druhů držáků vzorků, díky tomu je kompatibilní se třemi komerčními systémy pro kryogenní přípravu vzorku pro cryo-SEM (Leica microsystems, Gatan nebo Quorum). Místo pro umístění těchto držáků vzorků je vyrobeno pomocí 3D tisku z teplotně odolného plastu (ABS). Tato část je umístěna v Dewarově nádobě a obsahuje také uchycení teplotního čidla typu PT100 pro měření hladiny tekutého kryogenu. Odnímatelná Dewarova nádoba je na své spodní části vybavena podstavcem pro přesné posazení na motorizovaný posuvný systém. Sestava motorizovaného posuvného systému umožňující velmi přesný piezo-posuv v ose X a Y je pevně přichycena k ramenu, které je kompatibilní s tělem Ramanova mikro-spektrometru InVia (Renishaw). Díky geometrii tohoto ramena je možné využít originální posuv mikroskopu v ose Z. Rameno je připevněno třemi šrouby. Součástí sestavy je kryt objektivu vyrobený pomocí 3D tisku, jehož součástí je kryt, který je velmi stabilní i při teplotách blížících se teplotě tekutého dusíku při atmosférickém tlaku. Jeho hlavním úkolem je minimalizovat kontaminace způsobené kondenzací vzdušné vlhkosti.
  Economic parameters: Funkční vzorek realizovaný při řešení grantu, s předpokladem smluvního využití s vědeckým a ekonomickým přínosem i po jeho ukončení. Kontakt: Mgr. Kamila Hrubanová, Ph.D., dobranska@isibrno.cz
  R&D Projects: GA TA ČR(CZ) TN01000008
  Institutional support: RVO:68081731
  Keywords : Cryo-SEM * Raman spectroscopy * electron microscopy
  OECD category: Electrical and electronic engineering
  Permanent Link: http://hdl.handle.net/11104/0314183
   
   
 2. 2.
  0375784 - ÚPT 2012 RIV CZ cze L - Prototype, f. module
  Šerý, Mojmír - Bernatová, Silvie - Jákl, Petr - Kaňka, J. - Zemánek, Pavel
  Holografický optický mikromanipulační systém kombinovaný s ramanovským mikrospektrometrem.
  [Holographical optical micromanipulation system combined with Raman micro-spectrometer.]
  Internal code: 2011-12 ; 2011
  Technical parameters: Realizovaný funkční vzorek zajišťuje nezávislé optické mikromanipulace s jedním objektem nebo více objekty o velikostech od stovek nanometrů po desítky mikrometrů, které jsou suspendované v kapalině. Systém je řízen softwarem vyvinutým na míru aplikacím.
  Economic parameters: Funční vzorek byl realizován v rámci zakázky hlavní činnosti a k dodán firmě Measurement Technic Moravia Ltd.
  R&D Projects: GA MŠk ED0017/01/01
  Institutional research plan: CEZ:AV0Z20650511
  Keywords : optical micromanipulation system * Raman microspectroscopy * Raman tweezers
  Subject RIV: BH - Optics, Masers, Lasers
  Permanent Link: http://hdl.handle.net/11104/0208355