Number of the records: 1  

Neoliberální politika a špatné ekonomické výsledky programů masové privatizace v post-komunistických státech v 90. letech 20. století

 1. 1.
  0390650 - SOÚ 2013 CZ cze N - Newspaper Article
  Vojtíšková, Kateřina
  Neoliberální politika a špatné ekonomické výsledky programů masové privatizace v post-komunistických státech v 90. letech 20. století.
  [Neoliberal policy and economic performance in the post-communist countries that implemented rapid mass privatisation.]
  Britské listy. -, - (2012). ISSN 1213-1792
  Institutional support: RVO:68378025
  Keywords : mass privatisation * post-communist countries * economic performance
  Subject RIV: AO - Sociology, Demography
  http://www.blisty.cz/art/63551.html

  Text přináší shrnutí odborné stati od P. Hamma (Harvard University), L. P. Kinga a D. Stucklera (University of Cambridge) publikované v American Sociological Review (2012). Práce se zabývá privatizací v postkomunistickém kontextu a zmiňuje Českou republiku jako výjimečný příklad, kde masová privatizace nevedla v devadesátých letech ke špatným ekonomickým výsledkům a dokázala přilákat vysoký objem zahraničních investic.

  Text summarizes scholarly paper from P. Hamm (Harvard University), L. P. King and D. Stuckler (University of Cambridge) published in the American Sociological Review (2012). Their work deals with privatization in post-communist context and refers to the Czech Republic as an outlier, i.e. country that implemented mass privatization but nonetheless had good overall performance and managed to attract a large amount of foreign direct investment (FDI).
  Permanent Link: http://hdl.handle.net/11104/0219576

   
   
Number of the records: 1  

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.