Number of the records: 1  

Identifikátor pro značení a identifikaci papírových dokumentů pomocí rentgenové fluorescence.

 1. 1.
  0502378 - ÚCHP 2020 RIV cze P1 - User Module
  Veselý, M. - Dzik, P. - Klusoň, Petr - Krystyník, Pavel - Kubáč, L. - Akrman, J. - Ďurovič, M. - Drábková, K. - Benetková, B. - Krejčí, J. - Hricková, K. - Bartl, B. - Urbánek, Š. - Paulusová, H.
  Identifikátor pro značení a identifikaci papírových dokumentů pomocí rentgenové fluorescence.
  [An Identifier for Marking and Identification of Paper Documents Using X-Ray Fluorescence.]
  2019. Owner: Ústav chemických procesů AV ČR, v. v. i. - Vysoké učení technické v Brně - Centrum organické chemie s.r.o - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze - Národní archiv. Date of the utility model acceptance: 19.02.2019. Utility model number: 32585
  R&D Projects: GA MV VI20162019037
  Institutional support: RVO:67985858
  Keywords : archive documents * protection element * XRF spectra * think films
  OECD category: Chemical process engineering
  https://isdv.upv.cz/doc/FullFiles/UtilityModels/FullDocuments/FDUM0032/uv032585.pdf

  Popsaný element slouží k zachyceni důleziée informace o cháaněném dokumentu. Tato infomrmace ma stěžejní charakter pro případ, že byl dokument odcizen. S pomocíi vyvinuté značky jej lze identifikovat a zpětně zařadit do původního fondu. Využití se předpokládá v archivnictví, v galerijních a muzejních sbírkach atd. Element je založen na použití čtyř odlišných prvků s charakteristickou XRF odezvou. Také se liší zastoupení (množství) jednotlivých prvků v elementu. Takto lze zakódovat zprávu, která poskytne dokonalou informaci o původu a skutečném majiteli chráněného dokumentu.

  The described element is intended to provide a substantial information about the protected document if stolen, and then tracked. Its major use is supposed for archives, galeries, museums, art collections etc. It contains a combination of specific elements from the periodic table with a distinctive XRF response. Ususally there are four elements in use. Their combinations when using their diffrent amounts, typically up to 5 levels for each, allow a high number of codes to be encrypted.
  Permanent Link: http://hdl.handle.net/11104/0294468

   
  FileDownloadSizeCommentaryVersionAccess
  uv032585.pdf0253 KBPublisher’s postprintopen-access
   
Number of the records: 1  

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.