Number of the records: 1  

Optimalizovaný zdroj světla pro interferometrii nízké koherence

 1. 1.
  0375765 - ÚPT 2012 RIV CZ cze L - Prototype, f. module
  Buchta, Zdeněk - Mikel, Břetislav - Číp, Ondřej - Lazar, Josef
  Optimalizovaný zdroj světla pro interferometrii nízké koherence.
  [Optimized light source for low-coherence interferometry.]
  Internal code: 2011-02 ; 2011
  Technical parameters: Funkční vzorek realizovaný v rámci řešení grantu: regulovatelný spektrální rozsah 400 nm – 800 nm. Uzavřena Smlouva o využití výsledku s MPO ze dne 30.6.2011.
  Economic parameters: Funkční vzorek realizovaný při řešení grantu s předpokladem smluvního využití s ekonomickým přínosem i po jeho ukončení.
  R&D Projects: GA MPO 2A-1TP1/127; GA MŠMT ED0017/01/01
  Institutional research plan: CEZ:AV0Z20650511
  Keywords : white-light source * low-coherence interferometry
  Subject RIV: BH - Optics, Masers, Lasers

  Optimalizovaný zdroj světla pro použití v interferometrii nízké koherence. Pomocí světlovodů je kombinováno záření LED diod s různými spektrálními vlastnostmi tak, aby bylo dosaženo optimálního tvaru výsledného interferenčního signálu. Zdroj světla umožňuje i kombinaci širokospektrálního a jednofrekvenčního záření do jednoho výstupního svazku tak, aby bylo možné kombinovat diagnostiku nekoherentním světlem a inkrementální odměřování laserovým interferometrem.

  The optimized light source is intended to be used as a light source in low-coherence interferometry. The light generated by LED diodes with various spectral ranges is combined by light-guides to reach the optimal shape of the resulting interference fringe. The designed light source combines broadband and single-frequency radiation in the output beam to allow the measurement by incoherent light and incremental laser interferometry.
  Permanent Link: http://hdl.handle.net/11104/0208337

   
   
Number of the records: 1  

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.