Number of the records: 1  

Zjišťování ego vývoje pomocí Testu doplňování vět

  1. 1.
    0366834 - PSÚ 2012 RIV CZ cze A - Abstract
    Fráňová, Lenka - Preiss, M.
    Zjišťování ego vývoje pomocí Testu doplňování vět.
    [Assessing ego development using Sentence Completion Test.]
    V. česko-slovenská konference Kvalitativní přístup a metody ve vědách o člověku: Program a anotace příspěvků konference. Praha: Centrum adiktologie, Psychiatrická klinika 1. lékařské fakulty a VFN, Univerzita Karlova v Praze, 2006. s. 37-37.
    [Kvalitativní přístup a metody ve vědách o člověku. 23.01.2006-25.01.2006, Praha]
    R&D Projects: GA ČR GA406/05/0915
    Institutional research plan: CEZ:AV0Z70250504
    Keywords : ego development * projective methods * sentence completion
    Subject RIV: AN - Psychology

    Příspěvěk představuje u nás dosud málo známý Test doplňování vět (Sentence Completion Test - SCT). Jedná se o projektivní psychodiagnostickou metodu, která je určena ke zjišťování stádia ego vývoje. SCT je možno administrovat individuálně i skupinově, vyhodonocování protokolů se pak řídí pevně stanovenými pravidly. Autorkou testu stejně tak jako i vývojové teorie, z níž vychází, je americká psycholožka Jane Loevinger. Příspěvek popisuje její vývojový model a přináší základní údaje o designu, vlastnostech, administraci a vyhodocování SCT. Dále předkládáme výsledky a zkušenosti, které jsme získali aplikací testu v rámci individálních vyšetření výběrového souboru 83 pražských školáků ve věku 9 až 11 let.

    The poster presents a projective psychodiagnostic method the Sentence Completion Test (SCT). The method was constructed by Jane Loevinger to assess stages of ego development. SCT can be used for individual as well as group administration; the protocols are rated according to strictly given rules. The poster describes the developmental model and brings basic information about the design, characteristics, administration, and rating of the SCT. Next, it presents the results and experience gained by administering the test to a sample of 83 Prague school children aged 9 to 11 years.
    Permanent Link: http://hdl.handle.net/11104/0201687

     
     
Number of the records: 1  

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.