Výsledky vyhledávání

 1. 1.
  0524315 - ÚVGZ 2021 RIV CZ eng L4 - Software
  Červený, Jan
  Web Tool for Photobioreactor Data Analysis 1.0.
  Interní kód: DoAB_PBR-DataAnalysis ; 2020
  Technické parametry: Programatická realizace pokročilé analýzy vědeckých dat generovaných mikrořasovými kultivártory. K realizaci nástroje byl využit statistický programovací jazyk R a jeho nadstavba pro tvorbu interaktivních webových nástrojů Shiny. Zdrojová data pro analýzu jsou primárně očekávána ve výstupním standardu přístrojů firmy Photon Systems Instruments, s. r. o. Dále jsou podporovány vstupy v tabulkových formátech .csv a .xlsx.
  Ekonomické parametry: Využitím tohoto nástroje je dosaženo v průměru 70% zkrácení procesu zpracování a analýzy dat generovaných výkonnými mikrořasovými kultivátory. Automatizace analýzy a použitých přístupů dále spolu s gereováním standardizovaných výstupů zajišťuje efektivnější reporting a přípravu dat pro další stupeň analýzy dat, což vede v průměru k 80% zkrácení časových nároků na analýzu kultivačních dat. K dnešnímu dni bylo celosvětově prodáno více než 500 zařízení, na jejich datové výstupy lze nástroj použít.
  Grant CEP: GA TA ČR(CZ) TN01000048
  Institucionální podpora: RVO:86652079
  Klíčová slova: photobioreactor * microalgae * characterization * phenotypization * biotechnology * data science * algorithms * tidy data
  Obor OECD: Plant sciences, botany
  https://czechglobe-doab.shinyapps.io/PBR-DataAnalysis/
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0308681
   
   


  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.