Výsledky vyhledávání

 1. 1.
  0533980 - ÚI 2021 RIV CZ eng L4 - Software
  Eben, Kryštof - Resler, Jaroslav - Krč, Pavel
  PALM WRF interface.
  Interní kód: PALM WRF interface ; 2020
  Technické parametry: Systém pro transformaci meteorologických výstupů z meteorologického modelu WRF and chemického transportního modelu CAMx do mikroměřítkového modelu PALM. Model řeší transformaci veličin a jednotek, projekcí, gridu, zjemňování terénu a přizpůsobení vertikální struktury veličin, mass balancing, vyhlazování veličin a další potřebné operace a následný zápis do požadovaného formátu PIDS (PALM Input Data Standard). Systém je napsán v jazyce Python s důrazem na výkonnost a přenositelnost, využívá pouze dobře známé a široce rozšířené Python moduly. Výsledek je licencován pod licencí GPL.
  Ekonomické parametry: PALM systém dosud umožňoval meteorologické řízení pouze z mezoměřítkového modelu COSMO (DWD) nebo ze staticky předepsaných meteorologických podmínek. Tento nový systém umožňuje použít pro tento účel simulace z nejrozšířenějšího mezoměřítkového meteorologického modelu WRF. Navíc umožňuje řídit též chemické veličiny výstupy chemického transportního modelu CAMx, což dosud nebylo možné. Tím se výrazně rozšiřují možnosti meteorologicky řízených simulací v modelu PALM.
  Grant CEP: GA KHP(CZ) UH0383
  Institucionální podpora: RVO:67985807
  Klíčová slova: urban climate * microscale atmospheric modelling * PALM * WRF * CAMx
  Obor OECD: Meteorology and atmospheric sciences
  https://palm.muk.uni-hannover.de/trac/browser/palm/trunk/UTIL/WRF_interface
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0312203
   

  Vědecká data: PALM - documentation
   
 2. 2.
  0521403 - ÚI 2020 RIV CZ eng L4 - Software
  Krč, Pavel - Resler, Jaroslav - Sühring, M. - Salim, M. - Fuka, V.
  Radiative Transfer Model 3.0 for PALM-4U.
  Interní kód: PALM-RTM3 ; 2019
  Technické parametry: Nová generace multireflekčního radiačního modelu pro explicitní modelování radiačních interakcí, integrovaného do mikroměřítkového atmosférického modelu PALM-4U. Model řeší toky krátkovlnného a dlouhovlnného záření v komplexním geometrickém prostředí města nebo složitého terénu včetně interakce radiace s plně rozlišenou vegetací. Nová generace modelu pro radiační interakce díky novým algoritmům a optimalizované paralelizaci zásadně zlepšuje škálování, současně simuluje větší škálu radiačních procesů a snižuje některé diskretizační chyby. Model je napsán v jazyce Fortran 90 a paralelizován pro HPC pomocí MPI-3 rozhraní.
  Ekonomické parametry: Díky zásadnímu zlepšení škálovatelnosti umožňuje nová generace modelu simulovat výrazně rozsáhlejší oblasti než předchozí verze. Díky nově simulovaným procesům je možné modelovat širší škálu prostředí a typů počasí se zvýšenou přesností. Model je dostupný pod stejnou licencí GPL jako zbytek modelu PALM na stránkách modelu PALM.
  Grant CEP: GA KHP(CZ) UH0383
  Institucionální podpora: RVO:67985807
  Klíčová slova: radiative modelling * raytracing * microscale atmospheric modelling * high-performance computing * urban climate
  Obor OECD: Meteorology and atmospheric sciences
  https://palm.muk.uni-hannover.de/trac/browser/palm/trunk/SOURCE/radiation_model_mod.f90
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0306032
   
   


  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.