Počet záznamů: 1  

Trhliny světa: kniha studií o Bohumilu Hrabalovi

 1. 1.
  0466381 - FLÚ 2017 RIV CZ cze M - Část monografie knihy
  Zumr, Josef
  Hrabalova 'kapitulace'.
  [Hrabal's 'Capitulation'.]
  Trhliny světa: kniha studií o Bohumilu Hrabalovi. Praha: Ústav pro českou literaturu, 2016 - (Kanda, R.), s. 190-194. ISBN 978-80-88069-18-8
  Institucionální podpora: RVO:67985955
  Klíčová slova: Hrabal * capitulation * Czechoslovakia * samizdat
  Kód oboru RIV: AI - Jazykověda

  Tato esej pojednává o Hrabalově údajné 'kapitulaci' před komunistickým režimem. V polovině sedmdesátých let byl publikován zcenzurovaný rozhovor s Bohumilem Hrabalem, který část veřejnosti interpretovala tak, že spisovatel souhlasí s režimem vládnoucím tehdy v Československu. Hrabal potom upravil některá svá díla tak, aby mohla vyjít v oficiálních nakladatelstvích, ale zároveň své texty v originálním znění dále uveřejňoval v samizdatu nebo v zahraničí.

  This essay is a reflection on Hrabal's alleged 'capitulation' to communist powers. In the mid-1970s, an expurgated interview with Bohumil Hrabal was published; in it, the author seemed to claim allegiance with the socialist regime ruling Czechoslovakia at the time. Hrabal subsequently edited his works so that they could be officially published, but at the same time, they also came out as samizdat and in exile. Hrabal thus effectively broadened his options for publication, and as such, we cannot speak of him as having capitulated.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0264807

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.