Počet záznamů: 1  

Hranice a identita v českém histori(ografi)ckém kontextu/Grenze und Identität im tschechischen histor(iograph)ischen Kontext

 1. 1.
  0387446 - FLÚ 2013 RIV CZ cze, ger J - Článek v odborném periodiku
  Řezníková, Lenka - Řezník, M.
  Hranice a identita v českém histori(ografi)ckém kontextu/Grenze und Identität im tschechischen histor(iograph)ischen Kontext.
  [Frontiers and Identity in the Context of the Czech Historical Writing.]
  Český časopis historický. Roč. 110, 3-4 (2012), s. 596-626. ISSN 0862-6111
  Institucionální podpora: RVO:67985955
  Klíčová slova: Identity * frontiers * Czech historiography
  Kód oboru RIV: AB - Dějiny

  Text se zabývá významem konceptů identity a hranice v současných humanitních vědách, zejména významem, který nabyly díky svému vzájemnému propojení. Mapuje výsledky dosavadního bádání – zejména českého – o identitotvorné funkci hranice na straně jedné a rozhraničování jako produktu sociální praxe na straně druhé. Současně text sumarizuje charakter samostatné sekce X. kongresu českých historiků v Ostravě, která nesla název Hranice a identity.

  The article deals with the significance of identities and frontiers as prominent subjects in the current humanities, particularly the significance they achieved by their conceptual interconnection. It summarizes the separate section of the 10th Czech Historians´ Congress in Ostrava which was devoted just to the connection of the two concepts both in the Czech historiography and in the (international) historiography of the Czech history.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0217781
   
Počet záznamů: 1