Počet záznamů: 1  

Metodika využití nanovlákenných nosičů a kmenových buněk pro léčbu závažných poškození oka

 1. 1.
  0502450 - ÚEM 2019 RIV CZ cze L3 - Certifikované metodiky
  Zajícová, Alena - Javorková, Eliška - Holáň, Vladimír
  Metodika využití nanovlákenných nosičů a kmenových buněk pro léčbu závažných poškození oka.
  [A method for the use of nanofiber scaffolds and stem cells for the treatment of severe damages of the ocular surface.]
  Interní kód: 10757/2018 ; 2019
  Technické parametry: Metodika byla úspěšně ověřena v preklinickách modelech (u potkana nebo u králíka). Na základě těchto pozitivních výsledků (publikovaných v předních oftalmologických časopisech) byla metodika nabídnuta specializovanému pracovišti pro choroby oční, Veterinární klinika v Pardubicích.
  Ekonomické parametry: Metodika zdokonaluje současné léčebné postupy k léčbě závažných poranění povrchu oka ve veterinární medicíně. V současné době je autory poskytována bezplatně.
  Certifikační orgán: Ústav pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv, Brno, Česká republika. Datum certifikace: 25.01.2019
  Grant CEP: GA MŠk(CZ) LO1309; GA MŠk(CZ) LO1508
  Institucionální podpora: RVO:68378041
  Klíčová slova: nanofiber carriers * stem cells * ocular surface injuries * therapeutic methods * veterinary medicine
  Kód oboru RIV: EI - Biotechnologie a bionika
  Obor OECD: Cell biology

  Metodika popisuje nový léčebný postup pro léčbu závažných poškození očního povrchu ve veterinární medicíně. Postup je založen na kultivaci kmenových buněk a na jejich přenosu pomocí nanovlákenných nosičů na poškozený oční povrch. Metoda je využitelná v případech, kde již jiné dostupné formy léčby nejsou úspěšné.

  The method describes a new therapeutic approach for the treatment of severe ocular injuries in veterinary medicine. The protocol is based on a cultivation of stem cells and their transfer using nanofiber scaffolds onto damaged ocular surface. This method can be used in the cases when other available treatment options are not sufficient or cannot be used.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0294386