Počet záznamů: 1  

Zařízení pro přípravu nehořlavého plniva.

 1. 1.
  0494954 - ÚCHP 2019 RIV cze P1 - Užitný vzor, průmyslový vzor
  Sobek, Jiří - Veselý, Václav - Broda, M. - Nehyba, A. - Kynařová, E.
  Zařízení pro přípravu nehořlavého plniva.
  [A Device for Preparation of a non-Combustible Filler.]
  2017. Vlastník: Ústac chemických procesů AV ČR, v. v. i. - Security Paper Mill, a.s. Datum udělení vzoru: 03.10.2017. Číslo vzoru: 31076
  Grant CEP: GA MPO(CZ) FV10322
  Institucionální podpora: RVO:67985858
  Klíčová slova: combustible filler * microwave energy * silicate
  Obor OECD: Chemical process engineering
  https://isdv.upv.cz/doc/FullFiles/UtilityModels/FullDocuments/FDUM0031/uv031076.pdf

  Podstatou předkládaného technického řešení je zařízení pro přípravu nehořlavého plniva na bázi křemičitanu sodného nebo draselného, zejména vhodného pro plnění do papíru nebo stavebních hmot, jehož použitím lze odstranit nedostatky stavu techniky, a to konkrétně tak, že zařízení umožňuje na základě mikrovlnné energie vysušit s nízkou spotřebou energie křemičitan sodný na takovou úroveň, aby již nebyl rozpustný ve vodě, avšak v molekule nesl krystalickou vodu, která zajišťuje zhášecí funkci. Takto vysušený křemičitan se vyznačuje značnou křehkostí, což je výhodné zejména při jeho úpravě zrnitosti. Plnivo připravené touto technikou je ekologické a nemění fyzikální a užitné vlastnosti papíru.

  The present invention is a device for preparing a non-flammable filler based on sodium or potassium silicate, particularly suitable for filling into paper or building materials, the use of which can be removed deficiencies in the state of the art, in particular in that the device allows, on the basis of microwave energy, to dry with low energy consumption of sodium silicate to such a level that it is no longer soluble in water but carried in the molecule crystalline water that provides quenching function. Such a desiccated silicate is characterized by a considerable brittleness, which is particularly advantageous in its grain processing. Filler prepared with this technique is environmentally friendly and does not change physical and utility paper properties.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0288823

   
  Název souboruStaženoVelikostKomentářVerzePřístup
  uv031076.pdf1306.4 KBVydavatelský postprintpovolen
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.