Počet záznamů: 1  

Vliv fungicidu thiramu na obsah chlorofylu a růst jahody zahradní (Fragaria Annanassa)

 1. 1.
  0483311 - ÚOCHB 2018 RIV CZ cze C - Konferenční příspěvek (zahraniční konf.)
  Jakl, M. - Jaklová Dytrtová, Jana - Navrátil, Tomáš - Marková, A.
  Vliv fungicidu thiramu na obsah chlorofylu a růst jahody zahradní (Fragaria Annanassa).
  [Influence of Fungicide Thiram on Chlorophyll Content and on the Growth of Garden Strawberry (Fragaria Annanasa).]
  XXXVII. Moderní elektrochemické metody. Sborník přednášek mezinárodní odborné konference. Ústí nad Labem: Best servis, 2017 - (Navrátil, T.; Fojta, M.; Schwarzová, K.), s. 86-90. ISBN 978-80-905221-5-2.
  [Moderní elektrochemické metody /37./. Jetřichovice (CZ), 15.05.2017-19.05.2017]
  Grant CEP: GA ČR GA17-03868S
  Institucionální podpora: RVO:61388963 ; RVO:61388955
  Klíčová slova: pesticides * fungicides * magnesium * thiram
  Obor OECD: Electrochemistry (dry cells, batteries, fuel cells, corrosion metals, electrolysis); Electrochemistry (dry cells, batteries, fuel cells, corrosion metals, electrolysis) (UFCH-W)

  Thiram je poměrně často používaný fungicid v zemědělství i zahradnictví. Jeho chování v systémech životního prostředí však nebylo dosud podrobně objasněno. V příspěvku byl zkoumán účinek přítomnosti thiramu ve třech různých typech půd a jeho vliv na obsah biomasy a chlorofylu v nádobovém pokusu s jahodami zahradními. Je možné konstatovat, že přítomnost thiramu v půdě významně zvýšila obsah chlorofylu a i b v mírně kyselé půdě z místa Humpolec. Změny zkoumaných parametrů lze připsat podpořené mobilizaci Mg, působící společně s dalšími živinami mobilizovanými při nízkém pH půdy. Obsah biomasy byl však přítomností thiramu v půdě snížen.

  Thiram is a relatively frequently used fungicide in agriculture and gardening. However, its behavior in environmental systems has not been elucidated in detail up to now. The effect of thiram presence in three different soil types on the yield and chlorophyll contents in garden strawberry plantation was investigated. It is possible to conclude that its presence in soil significantly increased the chlorophyll a and b contents in slightly acidic soil from Humpolec location. The changes of investigated parameters could be ascribed to supported mobilization of Mg, acting together with other nutrients mobilized in low pH of soils. The yield decreased addition in all tested soil types under thiram application.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0278669

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.