Počet záznamů: 1  

Pokročilé asistenční systémy (ADAS) – optika ve službách bezpečnosti silničního provozu

 1. 1.
  0483083 - FZÚ 2018 RIV CZ cze J - Článek v odborném periodiku
  Viktorová, L. - Stanke, Ladislav
  Pokročilé asistenční systémy (ADAS) – optika ve službách bezpečnosti silničního provozu.
  [Advanced driver assistance systems - optics for driver's safety.]
  Jemná mechanika a optika. Roč. 62, Sep-Oct (2017), s. 216-222. ISSN 0447-6441
  Institucionální podpora: RVO:68378271
  Klíčová slova: ADAS * automotive * LIDAR * sensors * traffic psychology * driver behaviour * traffic safety
  Obor OECD: Computer sciences, information science, bioinformathics (hardware development to be 2.2, social aspect to be 5.8)

  Oblast automotive tradičně patří mezi významné zaměstnavatele v ČR. Kromě samotných automobilek na českém trhu působí i množství firem zabývajících se výrobou OEM (Original Equipment Manufacturer) komponentů pro oblast automotive, zejména pak světlometů, ale také např. pokročilých asistenčních systémů pro řidiče (ADAS) a jejich komponent. Nedílnou součástí celé řady těchto systémů je senzorika využívající právě optiku. Jedná se např. o kamery pro systémy strojového vidění, LIDARy a LADARy, termovize, noktovize aj. Problematika pokročilých asistenčních systémů je značně multidisciplinární – zasahuje do oblastí optiky, elektroniky, strojního inženýrství, ale také psychologie. Je nutné si totiž uvědomit, že součástí celého detekčního a vyhodnocovacího řetězce je stále ještě řidič-člověk.


  Automotive industry belongs among the most essential employers in the Czech Republic. Besides car factories, there are also numerous companies producing OEM (Original Equipment Manufacturer) components for automotive industry, especially car lighting products like headlights and components for ADAS (Advanced driver assistance systems) systems. An integral part of these systems are sensors based on photonic technologies, such as cameras, LIDARs, LADARs, thermal vision, noctovision etc. ADAS creates a very complex, multidisciplinary topic. Areas of knowledge needed comprise optics, electronics, mechanical engineering, but also psychology. This is motivated by the fact that the driver – a human – still plays an essential role in the actual chain of sensors and actuators.

  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0278496

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.