Počet záznamů: 1  

Způsob dekontaminace zemin kontaminovaných uhlovodíky a těžkými kovy, zejména rtutí, a zařízení k provádění tohoto způsobu.

 1. 1.
  0478717 - ÚCHP 2018 RIV cze P - Patentový dokument
  Kaštánek, František - Šolcová, Olga - Topka, Pavel - Soukup, Karel - Matějková, Martina - Hejtmánek, Vladimír - Mašín, P. - Hlásenský, I.
  Způsob dekontaminace zemin kontaminovaných uhlovodíky a těžkými kovy, zejména rtutí, a zařízení k provádění tohoto způsobu.
  [A Method of of Decontamination of Soils Contaminated with Hydrocarbons and Heavy Metals, Especially with Mercury, and Device for Implementing the Method.]
  2017. Vlastník: Ústav chemických procesů AV ČR, v. v. i. - Dekonta, a.s. Datum udělení patentu: 27.09.2017. Číslo patentu: 307007
  Grant CEP: GA TA ČR TA04020700
  Institucionální podpora: RVO:67985858
  Klíčová slova: thermal desorption * soil remediation * chemisorption
  Kód oboru RIV: CI - Průmyslová chemie a chemické inženýrství
  Obor OECD: Chemical process engineering
  https://isdv.upv.cz/webapp/webapp.pts.det?xprim=10234749&lan=cs&s_majs=&s_puvo=&s_naze=&s_anot=

  Vynález se zabývá způsobem dekontaminace zemin kontaminovaných uhlovodíky a těžkými kovy, zejména rtutí a jejími sloučeninami současně v jednom komplexním procesu spočívajícím v termální desorpci kontaminantů do nosného inertního plynu, odstranění těkavých těžkých kovů z nosného inertního plynu chemisorpcí na sorbent a následné katalytické oxidaci uhlovodíků z nosného inertního plynu na neškodné produkty, oxid uhličitý a vodu, s cílem významně zvýšit životnost heterogenních katalyzátorů. Vynález se zároveň týká i zařízení k provádění tohoto způsobu.

  The method of decontamination of soils contaminated with hydrocarbons and heavy metals, especially with mercury and its compounds simultaneously in one complex process consisting in thermal desorption of the contaminants into a carrier inert gas, removal of volatile heavy metals from the carrier inert gas by chemisorption to a sorbent and subsequent catalytic oxidation of hydrocarbons from the carrier inert gas to harmless products of carbon dioxide and water in order to significantly increase the life of heterogeneous catalysts, and, further, the device for implementing this method.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0276799
  Název souboruStaženoVelikostKomentářVerzePřístup
  307007.pdf21.1 MBVydavatelský postprintpovolen