Počet záznamů: 1  

Imunologie a imunopatologie lidské reprodukce

 1. 1.
  0473421 - BTÚ 2017 RIV CZ cze M - Část monografie knihy
  Pěknicová, Jana - Ulčová-Gallová, Z. - Madar, J.
  Imunologie oplození.
  [Immunology of fertilization.]
  Imunologie a imunopatologie lidské reprodukce. Vol. 5. Praha: Mladá fronta, 2016 - (Madar, J.; Ulčová-Gallová, Z.), s. 39-51. ISBN 978-80-204-3901-7
  Grant CEP: GA MŠMT(CZ) ED1.1.00/02.0109
  Institucionální podpora: RVO:86652036
  Klíčová slova: Fertilization * Autoantibodies * Infertility
  Kód oboru RIV: EC - Imunologie

  Vlastní oplození je tedy unikátní děj, kdy dochází ke splynutí haploidních gamet opačného pohlaví a vzniká diploidní zygota, s genetickou výbavou odlišnou od obou rodičů, jako základ budoucího embrya. Celý proces se skládá s řady kroků a je řízen regulačními a kontrolní mechanismy za účasti molekul spojených s gametami nebo reprodukčním traktem. Pokud selžou imunologické bariéry a dojde k poškození buněk reprodukčního aparátu, (včetně spermií) vznikají autoprotilátky, které brání úspěšnému oplození.

  Fertilization is therefore a unique storyline where there is a fusion of haploid gamete of the opposite sex and there is a diploid zygote, with different genetic information from both parents, as a basis for future embryo. The whole process consists of a series of steps, and is controlled by a regulating and control mechanisms for participation of molecules associated with gametes or reproductive tract. If they fail immunological barriers and damage the reproductive system cells, (including sperm) creates autoantibodies that prevent successful fertilization.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0270553

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.