Počet záznamů: 1  

Fričova pařížská léta tučná i hubená

 1. 1.
  0467116 - ÚČL 2017 RIV CZ cze J - Článek v odborném periodiku
  Hesová, Petra
  Fričova pařížská léta tučná i hubená.
  [Frič’s Fat and Lean Years in Paris.]
  Sborník Národního muzea. Roč. 61, 1-2 (2016), s. 63-72. ISSN 0036-5351
  Institucionální podpora: RVO:68378068
  Klíčová slova: Frič, Josef Václav Frič * Literary Archives of the Museum of Czech Literatur * personal library * National Museum Library * literary history * 19th century
  Kód oboru RIV: AJ - Písemnictví, masmédia, audiovize

  Příspěvek se soustřeďuje na osvětlení širších souvislostí kulturních, společenských a politických aktivit Josefa Václava Friče v průběhu jeho pařížské emigrace. Načrtává okolnosti jeho úsilí o propagaci české otázky v Evropě a její popularizaci v širší veřejnosti. Upozorňuje tak na Fričovy klíčové platformy sociability a komunikace: možnosti dobového periodického tisku i první krajanský spolek ve Francii, Českomoravskou besedu. Doprovodný obrazový materiál představuje reprezentativní ukázky z dochovaných archivních materiálů Fričovy pozůstalosti a z fondu jeho osobní knihovny.


  The article focuses on the elucidation of the broader context of the cultural, social and political activities of Josef Václav Frič during his emigration to Paris. It outlines the circumstances of his efforts to promote the Czech issue in Europe and popularise it among the wider public. It thus draws attention to Frič’s key platforms of sociability and communication: the possibilities of contemporary periodicals and the first association of compatriots in France, Českomoravská beseda (Czech–Moravian Beseda). The accompanying visual material includes representative examples of extant archival materials from Frič’s legacy and from the collection of his personal library.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0265246

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.