Počet záznamů: 1  

Na kolech do světa. Po silnicích nejen Českého ráje a Pojizeří

 1. 1.
  0466429 - HÚ 2017 RIV CZ cze M - Část monografie knihy
  Hlavačka, Milan
  Mobilita, doprava, cestování, turismus – zamyšlení nad pojmy a jejich rolí ve společnosti.
  [Mobility, transport, travel, tourism - think about concepts and their roles in society.]
  Na kolech do světa. Po silnicích nejen Českého ráje a Pojizeří. Semily: Státní oblastní archiv v Litoměřicích - SOkA Semily, 2016, s. 11-26. Z Českého ráje a Podkrkonoší – supplementum, 17. ISBN 978-80-86254-33-3
  Institucionální podpora: RVO:67985963
  Klíčová slova: mobility * automobility * society * Czech Lands
  Kód oboru RIV: AB - Dějiny

  Symbolem počátků mobilní doby byla železnice, symbolem individuální mobility byl a je automobil. Automobil znamenal a stále znamená především naplnění ideálu volnosti a je symbolem ovládnutí prostoru. V momentě zmasovění automobilismu bylo nutno tuto individuální svobodu (rozhodovat autonomně o své mobilitě ve veřejném prostoru) omezovat nikoliv tohoto práva se svobodně rozhodnout, ale v způsobu chování na této cestě.

  The symbol of the beginnings of mobile time was the railway, a symbol of individual mobility was the automobile. Automobile meant and still means primarily the fulfillment of the ideal of freedom and a symbol of the domination of space. At the moment of the massification of the automobile, it was necessary that individual freedom (not to decide autonomously on their mobility in public space) to restrict, but in the manner of behavior on the road.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0264726

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.