Počet záznamů: 1  

Způsoby vyhodnocení simulací proudění v míchaných nádobách

 1. 1.
  0466341 - ÚH 2017 RIV CZ cze K - Konferenční příspěvek (tuzemská konf.)
  Kysela, Bohuš - Konfršt, Jiří - Chára, Zdeněk - Šulc, R.
  Způsoby vyhodnocení simulací proudění v míchaných nádobách.
  [Evaluation approaches of flow inside agitated vessels.]
  Sborník konference : TechSoft Engineering : ANSYS 2016 : setkání uživatelů a konference. Praha: TechSoft Engineering, spol. s r.o., 2016. ISBN 978-80-905040-6-6.
  [TechSoft Engineering ANSYS 2016 setkání uživatelů a konference. Břasy (CZ), 25.05.2016-27.05.2016]
  Grant CEP: GA ČR GA16-20175S
  Institucionální podpora: RVO:67985874
  Klíčová slova: mixing vessel * CFD * DES * LDA * PIV
  Kód oboru RIV: BK - Mechanika tekutin

  Optimalizace proudění v míchaných nádobách (tj. zařízeních používaných zejména v chemickém, potravinářském a zpracovatelském průmyslu) je jednou z cest, jak intenzifikovat výrobní procesy. Ačkoli se v míchaných nádobách nejedná pouze o proces řízený samotným prouděním, ale také přestupem tepla, hmoty, chemickými pochody atp., tak způsob proudění spolu s celkovou disipací energie v míchaném objemu bývá většinou určujícím parametrem pro zvětšování měřítka míchaného zařízení z laboratorních rozměrů na provozní. A právě využití CFD (Computational Fluid Dynamics) by mělo být optimálním nástrojem pro návrh těchto zařízení. Nicméně nejčastěji využívané simulace založené na RANS (Reynolds Averaged Navier-Stokes) modelech, stejně tak jako různými způsoby průměrované experimentální výsledky mají jistá omezení. Rozdíly mezi výsledky lze ukázat i na základě identifikace vírových struktur tvořených za Rushtonovým míchadlem. Pomocí λ2 kritéria jsou porovnávány výsledky získané z výpočtů s modelováním turbulence pomocí DES (Detached Eddy Simulation). Dále jsou také numerické simulace porovnány s experimentálními daty získanými z TR PIV (Time Resolved Particle Image Velocimetry) v oblasti míchadla.

  The description of main evaluation approaches of flow inside agitated vessels is demonstrated on data obtained by CFD (Computational Fluid Dynamics) and compared with PIV (Particle Image Velocity) data. The results of three methods are presented and evaluated using vortex identification method. The evaluation method effect on calculations of total dissipation energy is discussed.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0264661

   
  Název souboruStaženoVelikostKomentářVerzePřístup
  Kysela, Způsoby vyhodnocení simulací proudění v míchaných nádobách, 2016.pdf0864.6 KBVydavatelský postprintvyžádat
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.