Počet záznamů: 1  

Akademická příručka českého jazyka

 1. 1.
  0440025 - ÚJČ 2015 RIV CZ cze B - Monografie kniha jako celek
  Beneš, Martin - Černá, Anna - Chromý, Jan - Konečná, Hana - Mžourková, Hana - Pravdová, Markéta - Prošek, Martin - Smejkalová, Kamila - Svobodová, Ivana - Uhlířová, Ludmila
  Akademická příručka českého jazyka.
  [Academic Vade Mecum of the Czech Language.]
  Praha: Academia, 2014. 533 s. ISBN 978-80-200-2327-8
  Institucionální podpora: RVO:68378092
  Klíčová slova: language norm * codification * orthography
  Kód oboru RIV: AI - Jazykověda

  Akademická příručka českého jazyka (APČJ) je prvním knižním vydáním výkladové části Internetové jazykové příručky. Kniha vyšla se schvalovací doložkou MŠMT a je pandánem Pravidel českého pravopisu. Obsahuje obecná poučení o českém jazyce, zejména o pravopisu, tvarosloví a některých syntaktických jevech. Ve výkladech se uvádějí i rozpory v údajích uváděných v jazykových příručkách a rozdíly mezi kodifikací a spisovným územ, a to s hodnotícím komentářem a doporučeným řešením. Kniha je určena jak široké, tak odborné a školské veřejnosti.

  Academic Vade Mecum of the Czech Language (AVMCL), the first printed version of the reference section of the Internet Language Reference Book, is approved by the Ministry of Education and it parallels the Czech Orthography Rules. AVMCL contains general explanations about the Czech language, namely orthography, morphology and some syntactic issues. Contradictions in other reference books, differences between codification and literary language norm are also pointed out and resolved. AVMCL is intended for general public, experts and schools.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0243153

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.