Počet záznamů: 1  

Aktuální metodologické směry české onomastiky ve slovanském kontextu

 1. 1.
  0439456 - ÚJČ 2015 RIV PL cze J - Článek v odborném periodiku
  Harvalík, Milan
  Aktuální metodologické směry české onomastiky ve slovanském kontextu.
  [The Current Methodological Trends of Czech Onomastics in Slavonic Context.]
  Onomastica. Roč. 58, č. 1 (2014), s. 67-77. ISSN 0078-4648
  Institucionální podpora: RVO:68378092
  Klíčová slova: methodology of onomastics * cognitive onomastics * literary onomastics * linguistic geography method * proper names in communication
  Kód oboru RIV: AI - Jazykověda

  Příspěvek se zabývá novými impulsy, které do onomastiky pronikají z nejrůznějších disciplín a které mohou obohatit „klasické“ metody užívané při zkoumání vlastních jmen. Ukazuje se totiž, že pokud má být výzkum co nejkomplexnější, je nutné analyzovat vlastní jména i onymické systémy z více úhlů pohledu a používat při tom více metod, a to, vzhledem k interdisciplinárnímu charakteru onomastiky, i s ohledem na poznatky nejen jazykovědných, ale i nejazykovědných oborů.

  The article deals with new impulses that onomastics adopts from other disciplines and that can enrich “classical” methods used for the study of proper names. It is apparent that if the research is to be as complex as possible, it is necessary to analyse both proper names and onymical systems from various points of view and to employ various methods. Given the interdisciplinary nature of onomastics, it is worth taking into account not only the findings of linguistic disciplines, but also those of extra-linguistic branches.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0242717

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.