Počet záznamů: 1  

Středověká nástěnná malba ve středních Čechách

 1. 1.
  0380017 - ÚDU 2013 RIV CZ cze B - Monografie kniha jako celek
  Všetečková, Zuzana - Hlaváčková, H. - Kroupová, J. - Kroupa, P. - Stránská, M.
  Středověká nástěnná malba ve středních Čechách.
  [Medieval mural paintings in Central Bohemia.]
  2. rozšíř. - Praha: Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště středních Čech v Praze: Praha: Lepton studio, 2011. 351 s. ISBN 978-80-86516-42-4; ISBN 978-80-904503-2-5
  Grant CEP: GA AV ČR IAA8033301
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z80330511
  Klíčová slova: medieval mural paintings * 12th - 16th century * Central Bohemia * iconography * stylistic analysis
  Kód oboru RIV: AL - Umění, architektura, kulturní dědictví

  Výzkum středověkých nástěnných maleb ve středních Čechách je ve 2. vydání rozšířen o nově odkryté malby v 16 lokalitách. Nově zahrnuje kapitolu, věnující se historickému pozadí, rozšířenou úvodní kapitolu a delší německé resumé. Prezentované malby dokládají význam středočeského regionu, v němž se dochovaly malby především v četných farních a kapitulních kostelech, v klášteře na Sázavě a zejména na hradě Karlštejně, Křivoklátu a Brandýse nad Labem. Fundátory byli čeští panovníci, opati, kanovníci a faráři, šlechtici a patriciát. Poměrně vysoká kvalita maleb a méně obvyklé ikonografické náměty spolu s monumentální legendou sv. Prokopa v Praskolesích ukazují na těsnou vazbu regionu k Praze jako sídlu panovníků.

  Research of Medieval mural paintings in Central Bohemia in the 2. extended edition for the first time presented new discovered mural paintings in 16 localities. New is written chapter about historical backround, extended are introduction chapter and German resumé. Medieval wall paintings in Central Bohemia are very important, why documented high stylistical quality and new iconography of murals paintings, which we can connected with Prague, the capital town of Bohemia Kingdom, residence of rules, archbishops, nobility and patricians.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0210847

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.