Počet záznamů: 1  

Model typu “czarna skrzynka“ s charakterystyka kwadraowa v analizie wlašciwošci pomp i dmuchaw, cz.II

 1. 1.
  0310480 - ÚT 2009 RIV PL pol J - Článek v odborném periodiku
  Tesař, Václav - Peszyński, K.
  Model typu “czarna skrzynka“ s charakterystyka kwadraowa v analizie wlašciwošci pomp i dmuchaw, cz.II.
  [„Black box“ model with quadratic characteristic for analysing properties of pumps and blowers, part II.]
  Pneumatyka. Roč. 1, č. 66 (2008), s. 16-19. ISSN 1426-6644
  Grant CEP: GA AV ČR IAA200760705
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z20760514
  Klíčová slova: pump * ventilator * characteristic
  Kód oboru RIV: BK - Mechanika tekutin

  Jest to druga część artykułu dotyczącego modelu o charakterystyce kwadratowej opisującego własności maszyn łopatkowych przekazujących energię płynowi (lub odwrotnie z niego pobierających) za pośrednictwem wirnika wyposażonego w zestaw łopatek. Model służy do analizy i projektowania układów pneumatycznych i hydraulicznych z takimi pompami lub dmuchawami, charakteryzowany jest dwoma stałymi występującymi w tym modelu. W tej części pracy uwaga została skoncentrowana na uogólniony opis przy pomocy liczb bezwymiarowych.

  This is the second part a paper discussing a quadratic model of behaviour of machines - pumps and blowers – transfering energy to or from fluid by means of a rotating impeller with a system of blades. The model is used in analysis and design of hydraulic and pneumatic systems containing such machines, the properties of which are determined by two constants of the model. The discussion in the second part concentrates on generalised characterisation by dimensionless parameters.

  Jde o druhý díl článku zabývajícího se kvadratickým modelem vlastností lopatkových strojů předávajících energii tekutině (nebo naopak z ní odebírajících) prostřednictvím rotoru opatřeného soustavou lopatek. Model slouží k analýze a návrhu hydraulických a pneumatických soustav s takovými čerpadly nebo dmychadly, charakterizovanými dvěma konstantami v takovém modelu. V této druhé části se pozornost soustřeďuje na zobecněnou charakterizaci bezrozměrnými parametry.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0162327

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.