Počet záznamů: 1  

Kognice a umělý život VIII

 1. 1.
  0309423 - FLÚ 2009 RIV CZ slo M - Část monografie knihy
  Hvorecký, Juraj
  Emócie a normativita.
  [Emotions and Normativity.]
  Kognice a umělý život VIII. Opava: Slezská univerzita, Filozoficko-přírodovědecká fakulta, 2008 - (Kelemen, J.; Kvasnička, V.; Pstružina, K.), s. 139-141. ISBN 978-80-7248-462-1
  Grant CEP: GA AV ČR(CZ) KJB900090802
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z90090514
  Klíčová slova: normativity * cognitivism * structure of emotions
  Kód oboru RIV: AA - Filosofie a náboženství

  Emócie predstavujú jedny z najkomplexnejších stavov mysle a ich fungovanie v rámci kognitívneho systému je veľmi zložité. Napriek tomu, že obsahujú súčasne viacero komponentov, nie je jasné, či ich údajná normativita pramení priamo z povahy ich konštitúcie, alebo je dôsledkom interakcie s inými mentálnymi stavmi. Predstavíme oba póly diskusie a ukážeme, že nesúlad medzi nimi je skôr zdanlivý a zmiešaný pohľad kognitivistický pohľad protipóly dostatočne integruje.

  Emotions present one of the most complex states of mind and their functioning within a cognitive system is very complicated. We know they contain several components, yet it is unclear which of them is a source of their supposed normativity or whether it is a product of their interaction with different states altogether. We will introduce arguments for both sides of the spectrum and will show that their disagreement turns out to be purely verbal when a mixed cognitivist view is adopted.

  Emoce představují jeden z nejkomplexnejších stavů mysli a jejich fungování v rámci kognitivního systému je velmi složité. I když obsahují současně více komponentů, není jasné, jestli jejich údajná normativita pramení přímo z povahy jejich konstituce, nebo je důsledkem interakce s jinými mentálními stavy. Představíme oba póly diskuse a ukážeme, že nesoulad mezi nimi je spíše zdánlivý a smíšený pohled kognitivistický protipóly dostatečně integruje.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0161561

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.