Počet záznamů: 1  

Podmínky rodičovství v podnikovém prostředí v mezinárodním srovnání

 1. 1.
  0308177 - SOÚ 2008 RIV CZ cze M - Část monografie knihy
  Maříková, Hana
  Není organizace jako organizace: skandinávská firma v domovské zemi a v českém prostředí.
  [There is no organization as the organization: Scandinavian company in the home country and the Czech Republic.]
  Podmínky rodičovství v podnikovém prostředí v mezinárodním srovnání. Praha: Sociologický ústav AV ČR, v.v.i, 2007 - (Křížková, A.), s. 65-84. Sociologické studie/Sociological Studies, 9. ISBN 978-80-7330-127-9
  Grant CEP: GA ČR GA403/05/2474
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z70280505
  Klíčová slova: combination of work and family * case study * emploeyd parents
  Kód oboru RIV: AO - Sociologie, demografie

  Kapitola se věnuje otázka kombinace práce a rodiny na příkladu skandinávské firmy působící v České republice. Autorka v ní mapuje kulturu organizace, opatření a benefity pro rodiče, zachycuje různé případy rodičů pracujících v české pobočce firmy. V závěru kapitoly autorka dospěla k závěru, že v české firmě existuje malá tolerance k jiné organizaci práce, která je podmíněna existencí rodiny, spíše ze strany spolupracovníků než vedoucích osob.

  Chapter deals with the question of a combination of work and family on example ot the Scandinavian companies operating in the Czech Republic. The author explores the culture in the organisation, measures and benefits for parents, captures the various cases of parents working in the Czech branch of the company. At the end of chapters the author concludes that in the Czech company, there is little tolerance for other work organisation, which is conditional on the existence of the family, by co-workes rather than by managers.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0160736

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.