Počet záznamů: 1  

Metodologické problémy výzkumu didaktických znalostí obsahu (kolektivní monografie)

 1. 1.
  0306479 - MÚ 2008 RIV CZ cze M - Část monografie knihy
  Hošpesová, A. - Tichá, Marie
  K problematice oborově didaktických kompetencí učitelů matematiky a jejich zkoumání.
  [To the problems of mathematics teachers subjects didactical competence and its investigation.]
  Metodologické problémy výzkumu didaktických znalostí obsahu (kolektivní monografie). Brno: Paido, 2008 - (Janík, T.), s. 77-88. Pedagogický výzkum v teorii a praxi, 10. ISBN 978-80-7315-165-2
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z10190503
  Klíčová slova: teacher´s work professionalisation * subject didactical competence * qualified pedagogical reflection
  Kód oboru RIV: AM - Pedagogika a školství

  V souvislosti s úvahami o profesionalizaci práce učitele roste potřeba hledání cest, jak zkvalitňovat oborově didaktickou kompetenci učitele. V příspěvku se snažíme a) ukázat roli kvalifikované pedagogické reflexe v tomto procesu; b) vymezit jevy, které umožní evidovat a hodnotit změny, ke kterým dochází. Nejprve se zabýváme naším chápáním kompetencí potřebných v matematickém vyučování a možnostmi jejich kultivování. Podrobněji vysvětlujeme, jak chápeme společné reflexe a jejich význam. Ukazujeme, jak jsme prostřednictvím porovnávání reflexí a pozorování vyučování posuzovaly vývoj jedné z učitelek, která s námi dlouhodobě spolupracuje.

  Relating to the teacher´s work professionalisation, the need for searching for new ways arises in order to answer the question of how to improve teacher´s subject didactical competence. The study tries to: a) show the role of qualified pedagogical reflection in this process; b) characterize some aspects that enable us to register and evaluate changes that arose in the process. Firstly we deal with our perception of competences. Secondly we give a more detailed description on our perception of joint reflection and their significance. Next we show how we- using comparison of the reflections and clasroom observation - judge the development of one particular teacher, who has been cooperating with us on a long term basis.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0159495

   
  Název souboruStaženoVelikostKomentářVerzePřístup
  Ticha2.pdf0881.6 KBVydavatelský postprintvyžádat
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.