Počet záznamů: 1  

Stabilita hlavních důlních děl v souvislosti s jejich likvidací na malých a středně velkých ložiscích uranu moravské větve moldanubika (ložiska Olší-Drahonín, Jasenice-Pucov)

 1. 1.
  0182852 - UGN-S 20013148 RIV CZ cze C - Konferenční příspěvek (zahraniční konf.)
  Hájek, A. - Konečný, Petr
  Stabilita hlavních důlních děl v souvislosti s jejich likvidací na malých a středně velkých ložiscích uranu moravské větve moldanubika (ložiska Olší-Drahonín, Jasenice-Pucov).
  [Long-term stability of underground openings with respect to their liquidation at the small and middle uranium deposits of the Moravian Moldanubicum (Olší-Drahonín, Jasenice-Pucov).]
  Sborník referátů z mezinárodní konference Stavební likvidace dolů - nebezpečí plynoucí z nekvalifikované likvidace. Ostrava: VŠBTU, 2001, s. 120-126.
  [Stavební likvidace dolů - nebezpečí plynoucí z nekvalifikované likvidace. Ostrava (CZ), 00.10.2001]
  Grant CEP: GA ČR GA105/99/1218; GA AV ČR KSK1012601
  Klíčová slova: uranium deposit * liquidation -stability
  Kód oboru RIV: DH - Báňský průmysl vč. těžby a zpracování uhlí

  Zajištění dlouhodobé stability důlních děl ústících na povrch (jam, komínů a štol) je základním předpokladem pro úspěšnou likvidaci vyčerpaného ložiska. Výpočet stability takových děl v podmínkách malých a středních ložisek uranu bylo provedeno v souvislosti s jejich uzavřením. V úvahu byla vzata díla uložená v hloubce vice než 30 až 50 m pod povrchem.

  Securing of the long term stability of underground openings mouthing to the surface (shaft, drifts, galleries) is the basic presumption for the successful liquidation of an exhausted deposits. The calculation of stability for such openings in small and middle deposits of uranium was realised in connection with their closing. Opening deeper then approximately 30-50 m were taken under consideration.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0079366

   
   

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.